3x ÁNO pre Vital Resort

Tri, dva, jeden – a koniec. Tri dni v Tatrách je žalostne málo, ale kde je vôľa, je aj cesta a tá naša povymetala, čo sa dalo. Niekedy sa aj nedalo, ale každú zastávku sme aspoň náležite sfotodokumentovali: Banská Bystrica (kávička na námestí) – Liptovský Hrádok (zatvorené) – Tatranská Lomnica (predražené) – Skalnaté pleso (zmohli sme sa na lanovku hore, dole sme už použili nohy…) – Važecká jaskyňa (proste jaskyňa) – a (úžasná!) Špania dolina.

Tatry sú skrátka Tatry, ale nakoniec ani neboli také podstatné, pretože…

Po prvé: Vila Horec***Hotel Hubert**** majú svoj vlastný svet. Vodný svet. Saunový svet. Detský svet. Potom ešte svet zvierat v podobe milej minizoo. A horce kade tade.

Po druhé: dá sa tam pomerne obstojne hrať na bohémov. Napríklad pri vínku a cigare na terase izby alebo keď sa rovno v županoch zveziete výťahom do wellness (z vily do hotelového wellness je to ešte niekoľko metrov navyše, čo už by v županoch bolo trochu divné, ale iba trochu). Zainvestovať sa rozhodne oplatilo do masáže, doteraz o nej básnim (navigácia: masér mal sivé bajúze a dobré rady do života). Svoju lajdavosť sme ešte stihli predviesť pri minigolfe a tenise.

Po tretie: gastronómia je kapitola sama o sebe. Obsluha – galantná, reštaurácia – nóbl, jedlo – výtečné. Osobný favorit bola tekvicová polievka a wellness bufet s orieškami a sušeným ovocím. K dokonalosti tam chýbal už len klavirista. Žiaden dress code, pohoda, džez.

Jeden večer sa servírovali slovenské špeciality v Kolibe u Tinkera, kde nám vyhrávali muzikanti: „Čo vám zahráme?“ A my že: „Bubamara!“ A oni že: „Ale to sme necvičili.“ A potom to vybalili a hrali ako bohovia. Džudžilidži Buba Mara cikmi jé…

Bol to nádherný pobyt. Keď budem veľká, vezmem tam aj svoje deti (pre rodinky musí byť Vital Resort ako stvorený).

Ajka 

30. apríla 2015