OLA ESPAÑOLA alebo ako sa na chvíľu ocitnúť pri mori aj v zime :)

Áno, aj to sa dá. A dokonca v Bratislave. Stačí len navštíviť La Cabaῆa španielsky Tapas bar. Tak ako som to spravila ja. Rada si vychutnávam dobré jedlo a už dlhšiu dobu som mala chuť na niečo  „netradičné“. A tak sme sa vybrali aj s našim fotografom Romanom niečo netradičné ochutnať.

 La Cabaῆa Tapas bar sa nachádza v Podunajských Biskupiciach. Nájdete ho ľahko, nám na to stačilo pár klikov do navigácie a mohli sme sa vydať na cestu. A slinky sa nám teda zbiehali poriadne …

Príjemné prostredie, milý personál a domáca španielska atmosféra nás hneď po príchode presvedčili, že naša dnešná voľba bola správna. Privítal nás osobne aj majiteľ a šéfkuchár v jednej osobe – Pedro. Čo to nám porozprával aj o španielskej kuchyni… ale lepšie raz ochutnať, ako stokrát počuť :) To určite poznáte. A preto … hor sa degustovať!

 Ako hlavný chod sa podávali Parrillada de pescado.

Tapas sú v španielsku označované ako tzv. chuťovky, ktoré umožňujú viacerým jesť z jedného taniera, resp. objednať si rôzne druhy jedál a vybrať si to, na čo máte práve chuť. Zvyknú sa veľakrát jedávať v spoločnosti rodiny, priateľov a známych, čiže majú aj sociálnu funkciu :)

Takže ¡buen provecho amigos!

https://www.zlavomat.sk/zlava/579727-prava-spanielska-paella-alebo-vyprazane-kalamare-s-cesnakovou-omackou

Veronika

15. decembra 2015