Keď vám v srdci pradie Lamborghini a Ferrari

Všetky moje doterajšie skúsenosti s rýchlymi autami zahŕňajú drtenie Need for Speed na compe a zopár filmov s Paulom Walkerom. No to, čo som s kolegom zažila na jazde v Lamborghini Gallardo a Ferrari F430,  to sa s tým nedá ani porovnať. Teraz športiaky skutočne vrčali pod našimi nohami a adrenalín sa valil celým krvným obehom. Drali sme gumy na super rýchlych jazdách!

K tým autám vás to ťahá už z diaľky. Nás to dotiahlo až na parkovisko k Bory Mall, odkiaľ sa štartuje na okruh – ide sa po okresných cestách i po diaľnici. Profesionálni a veľmi milí páni inštruktori mi pripravili jazdu života. Šoférovať som sa neodvážila, predsa len, mám jedinečnú schopnosť zničiť veci do piatich minút a zničiť Bumblebee Lambo a červenú krásku Ferru, to by som si neodpustila. A tak som sa len vozila. A pišťala. A poriadne si to užívala.

„Chcete ísť pomaly alebo rýchlo?“ „Keď už som tu, tak rýchlo!“ Ajajaaaj. Pán inštruktor zošliapol pedál a Ferrari vrčalo ako splašené. Na sedadle ma držali poriadne pevné pásy a ja som iba v úžase sledovala rozmazanú krajinku z okna. Auto vibrovalo obrovskou intenzitou a vcuclo ma adrenalínovej eufórie. A podobne na tom bol aj môj kolega, ktorý mal tú česť šoférovať aj Ferrari, aj Lamborghini. Vianoce v poslednú júlovú nedeľu. :) „Super zážitok. Nič lepšie som ešte nezažil…“

Najskôr som si frčala vo Ferrari a hneď po tom v Lambe. „Sa mi zdá, že to Lamborgini nemá až taký fajnový zvuk ako Ferrari,“ podotkla som, načo sa inštruktor iba potmehúdsky uchechtol, poriadne dupol na plyn a ukázal mi, ako veľmi sa mýlim. Vtlačilo ma do sedačky, v ušiach mi hučalo a žalúdok urobil zopár kotrmelcov. „Okej, beriem späť…“ smiala som sa a v duchu sa ospravedlnila žluťáskovi, že ho som ho tak nemiestne podcenila.

Nohy trochu roztrasené, dlane jemne spotené, srdce až v hrdle a úžasný pocit v každej bunke môjho tela. Častejšie sa na týchto fárach vozia chalani, no ja, ako baba, som si vychutnala každú sekundu. Jazdy na športiakoch sú skvelým darčekom, ktorý dostane do kolien úplne každého.

Prečítajte si aj všetky technické špecifikácie o autíčkach, ktorým dievča, ako som ja, veľmi nerozumie. KLIK­NITE SEM.

Urobte si radosť a zajazdite si na nablýskaných krásavcoch. A fot­ky z jazdy hádžte do komentov! :)

Mariš

3. augusta 2016