Tricklandia – jedinečná galéria trikov a ilúzii vo Vysokých Tatrách

Tricklandia – jedinečná galéria trikov a ilúzii vo Vysokých Tatrách

Tatranská Tricklandia je galérie trick-artu a optických ilúzií je zábava pre malých aj veľkých. Miesto, kde prekonáte gravitáciu a nebudete veriť vlastným zmyslom. Miesto, kde sa cítite ako Alica v krajine zázrakov a na chvíľu ste opäť malým dieťaťom.

Spoznajte Tricklandiu

Tatry sú miesto, kde sa s rodinou často vyberáme, aby sme strávili čas v prírode. Tentokrát sme však vyskúšali niečo iné – indoor aktivitu v Starom Smokovci. Je to dobrý tip na výlet aj v prípade, že počasie v Tatrách vám nepraje a potrebujete nájsť program pre deti.

Tip: Ak plánujete návštevu s menším dieťatkom, tak kočík radšej nechajte doma, prípadne ho môžete odparkovať pri recepcii, ale prístup ani samotný priestor nie je bezbariérový, takže šup deti do nosičov.

Pri vstupe sa nachádza recepcia, kde nás vítajú milé slečny a ochotne nám vysvetľujú, čo nás bude čakať. Osobné veci si odkladáme do skrinky, nechávame si len foťák a pred vstupom sa ešte musíte vyzuť, aby sme nepoškodili maľby, ktoré sa nachádzajú aj na podlahe.

Prvá časť prehliadky je so sprievodcom, ktorý nás prevedie antigravitačnými miestnosťami. Máme čo robiť, aby sme nestratili rovnováhu a pevnú pôdu pod nohami 

Druhá časť prehliadky je samostatná, na začiatku nám len vysvetlili ako sa treba k maľbám postaviť, aby pri fotení vytvorili ilúziu. A tak sa nechávame unášať tou krásou a trikmi, fotíme sa, smejeme sa, bádame a hľadáme, čo sa kde ukrýva.

Tretiu časť tvorí najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a veru máme čo robiť, aby nás tá krása neobalamutila a nenarazili sme hlavou do zrkadla.

Celá prehliadka trvá približne 45–60 minút a nudiť sa určite nebudete.

Pri odchode máte ešte možnosť zakúpiť si nejakú peknú spomienku v darčekovom obchodíku a potom už len celý deň pozeráte na tie čarovné fotky a odporúčate návštevu kamarátom a známym.

Mama blogerka Veronika

Veron

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.