Mama blogerka | Za čistým vzduchom na Hrebienok

Mama blogerka | Za čistým vzduchom na Hrebienok

Veronika 7. 6. 2018 Zdieľať

Aj Vaši rodičia spomínajú na výlety vo Vysokých Tatrách z Vášho detstva, no Vy si ich už len matne pamätáte? Vydajte sa znovu objaviť „naše Tatry”, kochať sa výhľadmi na majestátne štíty, číre plesá či žblnkajúce vodopády. Zistíte, že ponúkajú rôzne zaujímavosti a možnosti vyžitia aj pre rodiny s deťmi.

Jedným z nenáročných atraktívnych cieľov je Hrebienok. Na Hrebienok sa môžete pohodlne vyviezť pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca alebo sa vydáte na hodinovú prechádzku so stúpaním po asfaltovej ceste, resp. lesnom chodníku. Odporučila by som Vám využiť každým smerom inú z týchto možností, nakoľko obe sú pre deti obrovským zážitkom.

Radosť z vezenia sa v takmer presklenej lanovke netreba popisovať. No možno Vás prekvapí aké fascinujúce je pozorovať chod lanovky, a to najmä v strede dráhy, kde sa na krátkom rozdvojenom úseku navzájom obchádzajú dve kabíny, ktoré jazdia oproti sebe z protiľahlých staníc po jednokoľajovej dráhe. Kvôli množstvu návštevníkov je výhodnejšie využiť lanovku v skoršom čase, čo s deťmi väčšinou nebýva problém 🙂

Na Hrebienku Vás okrem možností občerstvenia, oddychu a výbehu na lúkach čaká relax zóna s ležadlami a výstavou drevených medveďov. V zime zase môžete sánkovačku spojiť s návštevou atraktívnych sôch vytesaných z ľadu a jedinečného ľadového kostola – Tatranského dómu.

Hrebienok je tiež východiskom viacerých turistických trás. Veľmi nenáročnou a peknou je prechádzka ku vodopádom Studeného potoka, ktorú bez problémov zvládnete s menšími deťmi či dieťaťom v nosiči. Pomalým tempom aj s prestávkami na fotenie a občerstvenie Vám zaberie asi hodinu.

Ak Vám po návrate do Starého Smokovca zvýšia sily, ako netradičné spestrenie pre malých aj veľkých či zábavu v prípade nepriaznivého počasia, odporúčam návštevu Tricklandie – galérie trick-artu a optických ilúzií. Najvýhodnejšiu vstupenku aj možnosti ubytovania nájdete na Zľavomate 😉 

Veronika

Veronika

Rada spoznávam svet. Obohacuje ma cestovať na nové miesta, vnímať ich atmosféru, vôňu a chuť. Najradšej trávim čas so svojou rodinou a verím, že kráse spoznávať svet by sme mali naučiť aj naše deti.