TESTUJEME | Koníky na Ranči 4C

TESTUJEME | Koníky na Ranči 4C

Vybrali sme sa za dobrodružstvom na Ranč 4C v Podunajských Biskupiciach.

Naša dcéra miluje koníky, v každej forme ;). Doma ich máme niekoľko a vie sa s nimi vyhrať celé dni. Ak na nejakej akcii vozia na koníkoch, hneď sa stavia do radu. Preto sa veľmi potešila možnosti zažiť hodinu jazdenia na naozajstnom koníkovi.

Pri vstupe nás privítala delegácia asi piatich malých psíkov ;), prešli sme ďalej, kde sme zbadali cválajúcich koníkov, tak sme vedeli, že sme správne.

Ujala sa nás milá slečna, ktorá osedlala nášho tátoša Pegasa, nasadila tú správnu prilbu a hodina sa mohla začať. Keďže to bola Kajkina prvá hodina, začali so správnym držaním tela a jazdenia bez držania. Kým koníka slečna viedla pomaly dookola, Kajka na sedle robila rôzne cvičenia. Vysvetlila jej, ako má koníka hladkať, a pochváliť ho. Potom prišli na rad povely, aby Pegas vedel, čo princezná chce ;). Za chvíľku zistila, čo má urobiť, aby sa koník vôbec pohol, alebo naopak zastavil, dokonca sa naučila určovať mu smer a kam má zatočiť. Keď pochopila všetky tieto pravidlá, dostala možnosť si ich v reále aj vyskúšať a viedla koníka úplne sama.

Hodina ubehla veľmi rýchlo. Pokojne môžete zobrať aj mladšieho súrodenca, ak ho náhodou omrzí pozerať na koníky, môže sa zahrať s hračkárskymi koníkmi či zajazdiť si na motorke, alebo potlačiť fúrik. Skryť pred slnkom sa dá v altánku.

Na konci hodiny spravili kolečko aj s našou najmenšou, tak mali zážitok obidve. Dcérke sa veľmi páčilo, hneď zisťovala, že či pôjde aj nabudúce ;).

Na Ranči si môžete objednať aj pravidelný jazdecký kurz, kde sa už deti starajú o svojho koníka alebo ich prihlásiť do denného tábora. Určite odporúčam ak máte deti, ktoré majú radi zvieratká. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…