Múzeum Košice: Aj vzdelávanie môže byť zábavné!

Múzeum Košice: Aj vzdelávanie môže byť zábavné!

Mamma 5. 9. 2018 Zdieľať

Prázdniny trvajú dva mesiace a vy sa bojíte, že po návrate do školy vaše deti nebudú vedieť vôbec nič? Opakovať fyziku sa dá aj mimo školy a dokonca deti sa budú z toho tešiť. Neveríte, že je to možné? Tak to ste ešte nenavštívili Slovenské technické múzeum v Košiciach.

Cesta autom z Prešova, trvá rýchlejšie, ako dostať sa z jednej časti mesta na druhú, čo bolo tiež dôvodom, prečo sme sa sem vybrali. Parkovanie v centre Košíc je takisto bezproblémové, my sme vychytali voľné miesto hneď na prvýkrát, samozrejme, že je platené, ale to už teraz asi všade.

Ako vybrať ježka z klietky, nájsť ťažisko predmetu či rôzne optické ilúzie v sebe ukrýva navonok nenápadná budova v centre Košíc na Hlavnej ulici číslo 88. Mnoho exponátov, ktoré sa netýkajú len histórie, ale aj vedy a techniky, ako už z názvu vyplýva na vás čaká každý pracovný deň od deviatej rána do piatej večera, počas víkendov sa otvára o dvanástej. Veľkou výhodou je zakúpenie rodinnej vstupenky v hodnote 7 eur, tá však platí maximálne pre 5 osôb, dojčatá sa nerátajú.

My sme návštevu absolvovali aj s najmladším 5-mesačným členom rodiny. Kočiar sme nechali na vrátnici, kde nám ho veľmi milá a príjemná pani s radosťou postrážila. Preto odporúčam vziať si na najmenších členov rodiny šatku, alebo nosič, nakoľko expozícia sa nachádza na poschodí. Múzeum, kde si deti musia všetko ohmatať, vyskúšať, porozmýšľať, kde som konečne nemusela vkuse kričať: „Nechytaj to!“, „Neopieraj sa o to!“, „Dávaj pozor!“ zaujalo nie len naše deti (9, 10, 11), ale aj moju polovičku.  Musela som dávať pozor, aby umožnil zabaviť sa aj deťom (veď to poznáte, chlapi). 🙂

Celá návšteva trvá približne dve a pol hodiny, záleží samozrejme aj od toho, ako je kto „chytrý“ a ako rýchlo pochopí niektoré princípy či splní dané úlohy. My sme si pozreli aj expozíciu veľkých strojov a opálovej bane, ktorá sa nachádza na prízemí a tak sme ju už mohli absolvovať aj s kočiarom. V horúcich letných dňoch si človek po tomto zážitku môže odbehnúť cez ulicu na zmrzlinku, ktorá určite poteší nie len malých maškrtníkov, ale aj nás mamičky 🙂 Ani najmenší člen našej výpravy neostal hladný. Malinkú som v pohode nakojila v múzeu. Nakoľko sa tam nachádza miestnosť, kde sú len stoličky 🙂

Ako sa hovorí, najviac sa oplatí investovať do vzdelávania a do zážitkov. Na tomto mieste sú spojené obe zo spomenutých. A hádam si nájdete čas aj na sladkú odmenu, kde je na výber minimálne 20 druhov, tak si na svoje príde každý. 

Mamma

Mamma

Som mama štyroch detí a preto u nás nikdy nie je nuda a vždy vymýšľame niečo nové.