TIP NA VÝLET: Hrad Strečno

TIP NA VÝLET: Hrad Strečno

Vždy do Tatier, keď sme cestovali cez Žilinu, sme obdivovali hrad na vysokom brale Strečno. Niekoľko rokov sme si vraveli, že sa tam musíme zastaviť.

Ale poznáte to cestou tam už chceme byť čo najskôr na mieste a cestou späť zas doma a vyhnúť sa zápcham. 😉 No predsa sme sa na ten hrad dostali. Boli sme na dovolenke v Terchovej a odtiaľ to už bol iba  kúsok. Som rada, že sme si zvolili cestu z Terchovej, lebo sme museli prejsť autom Váh pomocou kompy a to bol úžasný zážitok pre nás aj pre deti a naskytol sa nám krásny výhľad na hrad.

Zaparkovali sme na parkovisku pod hradom a vyšli sme hore bralom. Prišli sme do areálu hradu, kde má prekvapil ten obrovský priestor. Keď sa naň pozeráte zdola máte pocit, že je na vrchole malý hrad, ale teda opak je pravdou. Otvorí sa pred vami veľká lúka s malými drevenými domčekmi, môžete si tiež za poplatok vyskúšať strieľanie z luku.

Nájdete tam malé občerstvenie, či detské ihrisko. Kamennou cestičkou sa presúvate k samotnému hradu.

Vstup do vnútra hradu je iba s prehliadkou, ktorá trvá asi hodinku, ale je celkom zaujímavá a zahŕňa aj výstup na vežu z ktorej sa vám naskytne pohľad na Váh a okolie. Ani sa vám nebude chcieť zliezť dole.  Uvidíte maketu hradu ako vyzeral, keď ho postavili v 13. storočí, aby chránil brod cez rieku Váh. Nazriete do stredovekej mučiarne, či pôvodnej kuchyne.

Výlet nás veľmi potešil, zakončili sme ho v pizzerii na konci dedinky a bodkou bola naša obľúbená Marlenka ;). Tak ak ste si aj vy hovorili, že sa tam raz musíte zastaviť, tak sa zastavte, neoľutujete;) Deťom i nám sa páčilo. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…