TIP NA VÝLET: Múzeum praveku Bojnice

TIP NA VÝLET: Múzeum praveku Bojnice

Evely 26. 9. 2018 Zdieľať

Jedno poobede sme sa prechádzali v strede mesta Bojnice a z nenazdajky sme sa ocitli v divočine, kde sa zastavil čas. Divoká príroda s mamutmi, skaly, kostí a  dokonca sme narazili aj na rodinku neandertálcov. Ocitli sme sa v srdci prírody, kde nebolo počuť zvuk ulice, neboli asfaltové cesty, elektrina… Ale už poznali oheň a mali rôzne kamenné nástroje na chytanie potravy.

Hovorím o Prepoštskej jaskyni, kde sa rozprestiera Múzeum praveku. Je to skvelé interaktívne miesto ako deťom priblížiť túto dobu. Pri vstupe sme dostali do ruky kvíz, na ktorý sme našli odpovede pri jednotlivých stanovištiach múzea. Vybrali sme sa cestičkou prebádať okolie.

Najprv sme sa museli popasovať s mamutom, čo sa nám podarilo a pokračovali sme v bádaní ďalej. Cesta bola zaujímavá, pomedzi skaly. Prišli sme k veľkej jaskyni, v ktorej bývalá rodinka neandertálcov a videli sme, ako málo im stačilo, aby boli šťastní. A ako veľmi sa náš svet posunul dopredu. Cestou sme narazili na rôzne kosti, nástroje a zbrane, ktoré používali. A aj na obrovskú kamennú hlavu.

Ak máte chuť spraviť niečo prospešné pre svoje nohy, môžete celé múzeum prejsť na boso a tak si vyskúšať, ako sa kedysi chodilo. Pri odchode sme odovzdali kvíz a deti dostali na pamiatku prívesok neandertálca ;). Bol to veľmi dobrý ťah od múzea, ako vtiahnuť deti do deja. Sami sa chceli dozvedieť a prečítať si viac na každom stanovišti a tešili sa, keď našli správnu odpoveď ;).

Múzeum nás veľmi milo prekvapilo a určite ho pôjdeme pozrieť ešte počas nočnej prehliadky s fakľami, čo dá tomu úplne inú atmosféru a vtiahne nás ešte viac do tej doby bez elektriny.

Viem, že Bojnice ponúkajú toho veľa, ale Múzeum praveku by som nevynechala, je to niečo originálne. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…