Tip na rodinný výlet: Spišský hrad

Tip na rodinný výlet: Spišský hrad

Spišský hrad ohuruje svojou majestátnosťou nejedeného pocestného. Nech nezostane iba pri letmom výhľade, vyberte sa na výlet aj s celou rodinou tak, ako to spravila mamička Evely.

Z výletu sme boli nadšení. Dostanete sa autom priamo k hradu, vybrali sme si parkovisko za hradom, nie to v Spišskom Podhradí. Čiže sme vyšli z dediny, obišli hrad a tam zaparkovali. Pár metrov sme si vybehli do kopca, ale nič, čo by nezvládlo aj dvojročné bábo. V hrade by som zvolila radšej nosič ako kočík, budete slobodnejší z hľadiska pohybu.

Bránou vstúpite do hradu, kde si zaplatíte vstupné. Majú aj rodinný lístok, bližšie informácie nájdete na stránke hradu spolu s otváracími hodinami. Dostali sme sprievodcu, takého do ruky 😉 a hrad mal niekoľko stanovíšť, na ktorých sme si vypočuli niečo z histórie hradu. Z mojej strany veľmi dobrý nápad, lebo nemusíte čakať na vstupy a s deťmi si viete prehliadku prispôsobiť podľa seba.

Tak sme sa teda vydali objavovať zákutia hradu. Samozrejme nemohol chýbať výstup na vežu, či návšteva mučiarne a kaplnky. Dalo sa poprechádzať aj po zachovalých komnatách, ale už bez strechy.

V krásnom okne sme si spravili rodinnú foto a pristavili sme sa aj pri delách. Pokochali sme sa nádhernými výhľadmi na okolie. Keď už spomínam tie výhľady, určite predtým než sadnete do auta na cestu domov, vyberte sa na opačnú stranu parkoviska a po cestičke si vyšľiapte na mierny kopec po pravej strane, objavíte pokojné miesto, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť.

Uvidíte Spišský hrad ako na dlani a aj dedinku Spišské Podhradie spolu so Spišskou Kapitulou, ktorá je oázou pokoja. Nachádza sa v nej Katedrála, na ktorej je už vidno známky doby, ale dodáva tomu miestu to správne čaro.

Neďaleko Spišskej kapituly sa nachádza salaš, ktorý je určite dobrou voľbou na zastávku s deťmi. Možnosť sa najesť i nechať deti vybehať na ihrisku a poobzerať zvieratká.

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…