Pod Gaštankou: Rodinná farma v modranskom chotári

Pod Gaštankou: Rodinná farma v modranskom chotári

Aj vy často riešite kam s deťmi cez víkend? Máme pre vás výborný tip ako stráviť čas v príjemnom prostredí a zároveň sa niečo naučiť. Vezmite deti na rodinnú farmu Pod Gaštankou.

Farma Pod Gaštankou sa nachádza priamo nad obcou Modra. Najlepšie sa sem dostanete autom, prípadne pešou prechádzkou z obce Modra. Parkovanie je možné priamo pred farmou a je zadarmo. Farma je v súčasnosti otvorená v piatok, sobotu a nedeľu od 9:00 do 20:00. Vstup do farmy je bezplatný.

Deti určite najviac zaujme miestna mini zoo. Nájdu tu kone, ovečky, kozičky, králiky, prasiatka, sliepky, kačice, husi, psy, mačky a pávy. Niektoré zvieratká môžu deti dokonca aj pohladkať či kŕmiť na farme zakúpeným krmivom. Pre odvážnejších je k dispozícii aj jazda na koníkovi Larsonovi. Za jazdu sa platí tzv. gaštankami – miestnym platidlo, ktoré si môžete zameniť v bufete.

Každý víkend v čase od 13:00 do 16:00 sa deti môžu zúčastniť tvorivých dielničiek. Aktivity sú pripravené pre deti rôznych vekových kategórii. Tie menšie sa zabavia so stavebnicou a maľovankami, väčšie maľujú na plátno, vytvárajú sadrové odliatky či fotorámiky. Svoje diela si potom môžu odniesť domov. V dielničkách sú deťom k dispozícii aj školené animátorky. Dielničky sú spoplatnené 3 gaštankami (5.1 €) za jeden výtvor.

Farma pod Gaštankou disponuje aj vlastnou záhradkou s kvetmi, bylinkami, zeleninou aj ovocím. Návštevníci sa tak môžu zapojiť do jej zalievania alebo pletia. Pre najmenších je k dispozícii aj malé náradie.

Deti sa zabavia aj na farmárskom ihrisku. Vyskúšať môžu hojdačky, preliezačky, veľkú šachovnicu či pieskovisko. Zatiaľčo deti budú míňať prebytočnú energiu na ihrisku a pri zvieratkách, rodičia si môžu posedieť v miestnom bistre a pochutnať si na lokálnych farmárskych dobrotách. 

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.