TIP na výlet: Hrad Beckov

TIP na výlet: Hrad Beckov

Opäť jeden z krásnych slovenských hradov, ktorý nás svojou majestátnosťou lákal, aby sme ho prišli navštíviť. Hrad Beckov sa vypína na krásnom vysokom brale nad obcou Beckov a z diaľnice ho máte ako na dlani. Najviac sa nám páči, keď okolo neho prechádzame za tmy. Je nádherné osvetlený, čo dodáva jeho impozantnému vzhľadu ešte, čosi naviac.

Parkovanie nie je problém, my sme zaparkovali v obci pri parku, kde tiež určite radi strávite pár minút. Naše deti upútala lanovka z kolesa, ktorú samozrejme každý chcel vyskúšať. Potom sme sa vybrali k hradu, dozvedieť sa o ňom zopár legiend a objaviť, čo z neho ešte zostalo. Hneď pri vstupe je taká malá vežička na ktorú sa dá vyliezť a pokochať sa výhľadmi.

Vstupné do hradu sa v rôznych obdobiach platí iné a samozrejme aj vtedy, keď je cez víkend sprievodná akcia. Odporúčam prehliadky so sprievodnými akciami, sú určite zábavnejšie pre deti, ale i pre vás a z hradu sa vám ani nebude chcieť odísť. Hrad Beckov ich ponuka neúrekom, treba si len vybrať z ich stránky tú, čo vás najviac zaujme a podľa toho naplánovať výlet. 😉

Sprievodkyňa nás previedla hradom, spomenula všetkých majiteľov hradu a čím tam každý z nich prispel. Mňa zaujala kaplnka, ktorej zostali zachované a jej steny. Hrad sme si nakoniec prebehli aj sami, zastrieľali sme si z luku, čo je aspoň pre naše deti vždy to najlepšie z hradu. 😉 Pomáhala nám milá slečna, ktorá veľmi rada vysvetlila každému, ako správne sa postaviť či chytiť luk

Vysoké vápencové bralo, na ktorom sa vypína hrad je obľúbeným miestom na lezenie. Ķeďže máme kamaráta, ktorý sa tomu venuje, mohli sme si to vyskúšať aj na vlastnej koži. Taktiež neopakovateľný zážitok pre nás.

Návšteva hradu je jedna z možností ako deťom priblížiť históriu a keď sú spojené s nejakým programom, tak je to naozaj pekne strávený deň s rodinou a získate nové spoločne zážitky do rodinnej zbierky. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…