Unikátny „Detský svet“ v srdci Petržalky

Unikátny „Detský svet“ v srdci Petržalky

Veronika 6. 11. 2018 Zdieľať

Tento rok vyrástol v najviac osídlenej mestskej časti Bratislavy nový detský park, a hoci ho otvorili len v júni, hneď sa stal veľkým lákadlom pre deti a obľúbeným miestom aj pre ich rodičov. Niet sa čomu čudovať, veď je oveľa jedinečnejší od bežných detských ihrísk, a to napríklad svojou rozlohou, zeleňou, bufetom ako aj z ďalších dôvodov.

Nájdete ho v peknom tichom a zelenom prostredí petržalského Chorvátskeho ramena, neďaleko konečnej zastávky električiek. Hoci na prvý pohľad pôsobí veľmi zeleno, plný stromov a trávnatých plôch, v areáli sa nachádzajú desiatky hracích prvkov (hojdačky, šmykľavky, tunely, pieskovisko, vláčik, atď.) a preliezok rozdelené do zón pre deti rôznych vekových kategórií. A to od veľmi nízkych a jednoduchých pre deti od pol roka, ktoré sú väčšinou najvyužívanejšie, ba chvíľami až preplnené, až po vyššie a komplikovanejšie s lezeckými prvkami, odporúčané pre deti od troch alebo od šiestich rokov.

Jednotlivé zóny sú od seba oddelené trávnatou plochou s množstvom novo vysadených stromov, lavičiek a aj piknikových posedení so stolíkmi pre spríjemnenie času rodičom, no mamičky si bežne zvyknú na tráve rozložiť aj deku. Pod konkrétnymi atrakciami sa nachádza buď kamienkový alebo pevný gumený povrch.

Navyše, čo nie je úplne bežné, v parku je k dispozícii aj denná miestnosť a WC pre deti aj dospelých, zdarma, pekné a čisté. Je tu umiestnený aj bufet „U tigríka“, ktorý však ešte má kam napredovať v ponuke vhodného detského sortimentu, keďže aktuálna ponuka kávy, sýtených nealko nápojov, nanukov, či hranoliek a hot-dogov je skôr vhodná pre rodičov než deti.

Prevádzkové hodiny detského parku s ihriskom sú denne od 8.00 do 20.00 hod. Pri jeho areáli bola vytvorená plocha na parkovanie, ale nájdete tu aj stojan na bicykle, často vcelku plný, keďže tento spôsob prepravy je aj vzhľadom na umiestnenie parku veľmi obľúbený. Ak návštevu plánujete pešo, z jednej strany vám prístup môže zablokovať Chorvátske rameno, ktoré je nutné obísť, avšak v budúcnosti je prisľúbená aj výstavba mostíka pre väčší komfort.

Celkovo môžem túto iniciatívu hodnotiť výrazne pozitívne. Hoci v budúcnosti by sa mal detský park ešte rozširovať,  dopĺňať o nové atrakcie a tvoriť súčasť centrálneho parku Petržalky, už v súčasnosti je Detský svet určite miestom, kde sa drobci aj väčšie deti dosýta vyšantia, a kam sa budú opäť tešiť. Zároveň však vytvoril aj príjemné prostredie pre rodičov, v ktorom sa môžu pokojne porozprávať a oddýchnuť si, kým sa deti zabavia so svojimi rovesníkmi. 

Veronika

Veronika

Rada spoznávam svet. Obohacuje ma cestovať na nové miesta, vnímať ich atmosféru, vôňu a chuť. Najradšej trávim čas so svojou rodinou a verím, že kráse spoznávať svet by sme mali naučiť aj naše deti.