TIP na výlet: Bratislavský hrad

TIP na výlet: Bratislavský hrad

Nad hlavným mestom Slovenska sa už stáročia týči jedna z najznámejších pamiatok – Bratislavský hrad, ktorý sme sa s našou malou princeznou rozhodli navštíviť.

Výborná dostupnosť

  • Na rozdiel od mnohých iných hradov sa na hrad dostanete veľmi ľahko. Nachádza sa totiž v centre mesta a priamo na hrad sa dostanete autom, ale aj MHD, keďže zastávka je kúsok od vstupnej brány (Viedenská brána).
  • Dobrý prístup na hrad pešo je cez Zigmundovu bránu, kde vyjdete aj s kočíkom (pozor ale na strmší kopec a „mačacie hlavy“ na ceste).
  • Otváracie hodiny sú veľmi priaznivé, keďže hrad je otvorený celý rok. Vstup na hradné nádvorie je zdarma, platí sa len za vstup do interiéru hradu.

Aktivity pre deti

Keď máte ešte maličké deti, môžete využiť okolie hradu či Barokovú záhradu na prechádzku s kočíkom s krásnym výhľadom na Dunaj a Bratislavu. Zaujímavosťou je, že za ideálneho počasia z neho môžete vidieť až na Alpy do Rakúska.

Väčšie deti sa môžu vyblázniť na novom detskom ihrisku pod stromami pri hradnej reštaurácii. Jeho povrch je ekologický a hneď vedľa ihriska sa nachádza veľká trávnatá plocha, kde si môžete rozložiť deku a oddychovať. Nájdete tu lanové preliezky, hojdačky aj šmykľavky.

Hradné múzeum

Pre návštevníkov historického múzea je k dispozícii kaviareň, z ktorej sa plynulo dostanete do priestoru pre aktivity pre deti. Je tam možnosť hry v bezpečnom priestore pre deti do 2 rokov, hmatové hry pre deti do 4 rokov a interaktívne hry pre deti do 7 rokov s využitím priestoru hradnej veže. K dispozícii je aj hradná bádateľňa pre kreatívne aktivity detí od 8–12 rokov.

Pre mňa, ako obyvateľku Bratislavy, bolo milým prekvapením koľko aktivít sa tu na hrade dá s deťmi robiť. Deti nám totiž prinášajú nový pohľad na miesta, ktoré sme už predtým navštívili a to ma veľmi baví. 

Veron

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.