TIP na výlet: Zrúcanina hradu Tematín

TIP na výlet: Zrúcanina hradu Tematín

Tematín je veľmi nenápadná zrúcanina medzi Piešťanmi a Novým mestom, presnejšie medzi obcami Hrádok a Lúka. Ak viete, kde ho máte hľadať, tak ho na malý okamih zazriete aj z diaľnice v kopcoch neďaleko minerálnej vody Lucka.

Je to jeden z hradov, na ktorý si  musíte vyšliapať. Vedie tam viacero ciest, my sme si vybrali tú z Hradku. Je to nenáročná, asi hodinková prechádzka, dokonca to zvládne aj terénny kočár. Obídete zopár domov a ocitnete sa v lese.

Nie je to frekventované miesto, tak si môžete vychutnať to ticho a šum lesa, prípadne sa započúvať do spevu vtákov. Dovedie vás k hradu, ktorý uvidíte až tesne pred koncom.

Je to už len jeho zrúcanina, otvorený je stále, neplatí sa tam vstup, ale môžete dobrovoľne prispieť na jeho údržbu, v tomto roku tam dobrovoľníci vykonávajú sanáciu. Zachovali sa múry, okná. Samozrejme ani výhľad na okolie nechýba.

V okolí sú lúky s ohniskami, takže si môžete založiť oheň a opiecť špekačky. Pripadne sa tam zahrať rôzne hry. Je to príjemný výlet s kamarátmi, deti si s kamošmi cestu k hradu aj samotný hrad užijú, aj sa navzájom poháňajú dopredu, čiže im nemusíte celú cestu hovoriť už len kúsok;))

V dedinke Lúka na námestí si môžete pozrieť ako hrad vyzeral v skutočnosti, je tam jeho mala napodobenina. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…