TIP na výlet: Salaš KRAJINKA

TIP na výlet: Salaš KRAJINKA

Evely 14. 12. 2018 Zdieľať

Salaš Krajinka je našou obľúbenou zastávkou, kde sa radi zastavíme na našej ceste za dovolenkou na Liptov či do Tatier. Dôvodov je viac, aby sa deti ponaťahovali po dlhej ceste, zbehli na wc a popritom sa prebehli pozrieť miestne zvieratká, somárika, húsky, ovečky… Prípadne ich nakŕmiť  čerstvou trávičkou.

Taktiež sa môžu pohojdať na hojdačkách, či sa odviezť dreveným traktorom, alebo si zajazdiť na drevenom býkovi. Rodičia zatiaľ nakúpia domáce výrobky od ovečiek. Obľúbenými sú syrové nite, ktoré zjeme hneď po ceste 😉 a nazrú aj do pekárne, kde to nádherne vonia. Čučoriedkové buchty sú naj, ale prekvapili nás naposledy svojou chuťou aj karamelové. Posedieť si môžete za veľkými  drevenými stolmi, na ktorých si môžete zjesť, čo ste si práve kúpili, alebo aj svoje zásoby. Všetky chalúpky sú drevené a najkrajšia je pekáreň, ktorá je robená na spôsob rozprávky o Jankovi a Marienke.

Salaš má aj svoju kolibu, no treba rátať s tým, že býva plno. Napriek tomu to majú dobré zorganizované a ide to rýchlo. Odporúčam cesnačku s ovčím syrom, tá je pre nás top. Kým čakáte na jedlo, deti si môžu skrátiť čas pozorovaním ovečiek cez presklené okná  v reštaurácii do ich príbytku, ak momentálne nie sú na paši, alebo si obzrieť zbierku traktorov, ktorá sa nachádza za reštauráciou. Deti si môžu vyskúšať, aké to je sedieť na veľkom traktore.

V zimnom období dotvára príjemnú atmosféru krb v strede koliby a vonku majú spravené ľadové sochy, ktoré do prostredia skvelo zapadajú. Salaš nájdete medzi Hubovou a Ružomberkom, kde sledujte odbočku po pravej strane na salaš. Parkovisko je rozsiahle po celom areáli. Býva plné, ale ľudia sa tam vymieňajú, takže vždy sa niečo nájde. Toalety sú slušné, buď môžete využiť tie v reštaurácii, alebo vonkajšie, ktoré sa nachádzajú v pavúčom domčeku.

Salaš je veľmi dobrou zastávkou na ceste na dovolenku či domov. Spĺňa všetky atribúty na oddych, vybehanie detí a ešte si domov odnesiete plnú tašku domácich dobrôt. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…