TIP NA VÝLET: Malkia park a tigre

TIP NA VÝLET: Malkia park a tigre

Evely 28. 12. 2018 Zdieľať

Hodinku od Bratislavy v Orechovej Potôni sa nachádza krásne vybudovaný domov pre zvieratá z cirkusu, alebo od súkromných osôb, ktorý zistili, že malý tigrík je síce krásny, ale keď vyrastie, už to nie je také ľahké sa oňho starať.

Čím sa líši Malkia park od iných ZOO?

Napríklad svojimi výbehmi, levy, tigre majú celkom slušný priestor na život, z dreva majú vybudované príbytky, mostíky, jazierka s minivodopádmi. Najradšej sa vyhrievajú na strechách striešok, alebo pózujú pri skle pred fotografmi. Keďže sú to zvieratá, ktoré boli zvyknuté na ľudí, neschovávajú sa. Máte pocit, že sa pozeráte priamo do tigrích očí. Človek tam vie sedieť a pozerať sa na tie krásne šelmy aj desiatky minút.

Veľké plus pre deti bolo, že sme si pri vstupe kúpili krmivo pre zvieratá za 1 euro. Mohli ste si vybrať, či chcete kŕmiť kačky, kopytníky alebo aj obidve. Z kŕmenia im zostal najväčší zážitok. Mohli si pohladkať  zvieratká, tak zistiť akú kožu má zebra, či labuť, somárik, či kačička…

Malkia park ponúka aj komentované kŕmenia, pri ktorých vám povedia o daných zvieratách viac a radi vám zodpovedia aj na vaše otázky. Oplatí sa ísť na kŕmenie vlkov, lebo tí sú veľmi plachí a na kŕmení ich dotiahnu dopredu, kde máte na nich dobrý výhľad.

Za zmienku stojí aj pavilón opíc. Tu nájdete, napr. surikaty, ktoré sú zvedavé, takže sa prídu kuknúť na vás zblízka. Majú tam aj opicu, ktorú je ťažko odfotiť, lebo skáče z jednej strany na druhú a keď si sadne ku sklu, tak si búcha hlavu o stenu. Proste nevydrží v pokoji. A “five” sme si dali s lemurmi, ktorí tiež boli veľmi milý. Odporúčam prísť hneď ako otvárajú, vtedy sú zvieratká veľmi čulé a radi sa pred vami predvedú. Ako napríklad leopard, ktorý sa najprv prechádzal po streche sem a tam a potom sa hral s loptou.

Oddýchnuť a najesť sa môžete pri vstupe v reštaurácii alebo aj v strede zoo. Ceny sú také ako inde. Polievka okolo 1,80 a druhé rátajte do tých 7 eur, samozrejme je rozdiel, či si vyberiete palacinky, alebo pečené kura. Okrem vonkajších ihrísk a trampolíny sa deti môžu vyjašiť aj vo veľkom vnútornom detskom svete v budove pri vstupe. Tu si môžu poloziť ako opice, či zajazdiť si na autičku. Hodnotím to ako veľmi dobrý výlet.

Vstupné pre dospelých je 10 eur, pre deti od 3 rokov 7 eur, seniori 5 eur. A je možnosť kúpiť aj rodinný lístok 25 eur 2+1, každé ďalšie dieta 5 eur.

V parku je možnosť ubytovania, taktiež si môžete adoptovať svoje zvieratko a tak podporiť chod Malkia parku. Prípadne aj kúpou magnetky, či iného suveníru z malého obchodíku. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…