Valčianska dolina – stredisko stvorené pre rodinnú lyžovačku.

Valčianska dolina – stredisko stvorené pre rodinnú lyžovačku.

Evely 31. 12. 2018 Zdieľať

Minulý zimu sme sa vďaka Zľavomatu vybrali ako rodina pozrieť lyžiarske stredisko Valčianska dolina. Nachádza sa neďaleko Martina a najviac ma na ňom zaujalo možnosť ubytovania priamo pod kopcom, čiže s lyžiarkami na svah priamo z hotela. 

Počas celej dovolenky sme nemuseli naštartovať auto, aby sme sa dostali k nejakému svahu. Ak by ste aj boli ubytovaní mimo svahu, je vám k dispozícii veľké parkovisko.

Ak máte rôzne vekové kategórie deti, tak ubytovanie na svahu je tá správna voľba. Pokojne sa viete rozdeliť a ak sa vašim starším deťom chce lyžovať, môžu zostať a vy zatiaľ môžete uložiť vaše najmenšie na poobedný spánok. Ďalšie pozitívum strediska je, že je tam široký svah vhodný na učenie. Ponúka viacero lyžiarskych škôl, jednu sme aj využili. Po jednej hodine sme u dcéry videli pokrok, tak sme jej ju objednali aj na ďalšie dni.

V stredisku nájdete svah pre každého, pre úplného začiatočníka, stredného i dobrého lyžiara. Pre najmenších je tam škôlka s lyžiarskym pásom  miesto vleku.

Oddýchnuť si môžete na sedačkovej lanovke a je to celkom fajn priestor na príjemnú komunikáciu s vašimi dorastajúcimi deťmi.

Ak máte malé dieťa, poteší sa novým kamošom, môže si tľapnúť s Maťkom či Ķubkom, objať medveďa, či zoznámiť sa s tučniakmi. Okrem toho sa môže vydať objavovať zákutia odparkovanej lode priamo pod svahom. Vodník z neďalekého rybníka vám rozpovie svoju legendu. Takže ak nie ste lyžiar určite sa zabavíte po okolí.

Zohriať sa dá v reštauráciách, ktoré ponúkajú aj obedové menu. Je to komplexné stredisko, ktoré ponúka všetko. Dokonca sa po lyžovačke viete zohriať aj vo wellnesse hotela Impozant. A ak ostanete aj na večeru, varia tu mimochodom výborne, tak sa vaše deti môžu zúčastniť detskej diskotéky s maskotom Impym, ktorá sa uskutoční priamo v priestoroch reštaurácie. Alebo ak máte chuť na rodinnú súťaž v bowlingu, tak aj túto možnosť vám hotel ponúka.

Lístky sa kupujú hneď pri parkovisku, ponúkajú širokú škálu lístkov, podľa dĺžky dní, hodín dokonca i celosezónny. Za zmienku stojí 8-hodinový lístok, ktorý si viete preniesť aj do iných dní. Hlavne, keď máte malé deti, tento lístok určite oceníte;). Ak sa najete v reštaurácii Humno, získate zľavu na skipasy. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…