Detský kútik v srdci Ružinova

Detský kútik v srdci Ružinova

Rozmýšľate kam s deťmi v nepriaznivom počasí? Tak, aby sa dostatočne zabavili, vybehali a vrátili sa domov spokojné a šťastné? Ideálnym riešením je návšteva detského kútika. Ak sa nachádzate v okolí Bratislavy, určite zavítajte do detského centra Retro Kids v Ružinove.

Detské centrum Retro Kids sa nachádza v obchodnom centre Retro na Nevädzovej ulici. Dostanete sa sem pohodlne autobusom, pričom vystúpiť môžete na zastávke Hraničná alebo Nevädzova. Odtiaľ je to len pár minút k centru. Budovu Retra určite neprehliadnete, je jedna z najvyšších v okolí. Ak sa rozhodnete prísť autom, k dispozícii je vám viac ako 200 parkovacích miest v podzemí obchodného centra. Prvé 3 hodiny státia sú pre návštevníkov zdarma.

Detské centrum sa nachádza na 2. nadzemnom podlaží. Prístup je buď po schodoch alebo veľkým výťahom, takže sa sem pohodlne dostanete aj s detským kočíkom.

Retro Kids sa rozkladá na ploche viac ako 500 m2 a nájdete tu ozaj veľké množstvo aktivít pre deti rôzneho veku. Okrem štandardných hračiek ako sú autíčka, bábiky, klávesy, rôzne skladačky, lego, chodítka či odrážadlá, tu nájdete aj také vychytávky ako sú šmýkačky končiace v bazéne plnom farebných guľôčok či indiánske stany. Väčšie deti určite poteší aj trampolína a obrovský drevený hrad.

V priestoroch detského kútika sa uskutočňujú aj lekcie tanečnej školy, ktorá ponúka kurzy pre deti každého veku – od maličkých bábätiek, ktoré tancujú s mamičkami v šatkách až po samostatných veľkáčov. Retro Kids ponúka aj možnosť uskutočniť narodeninovú, meninovú či inú oslavu pre vaše dieťa v priestoroch kútika.

Detský kútik je otvorený denne od 9:00 do 20:00. Vstupné je 2.8 € na hodinu pre dieťa a 1 € na hodinu pre dospelého. V pracovné dni od 9:00 do 12:00 môžete využiť zvýhodnené vstupné 2.8 €/dieťa a 1 €/dospelý na celé 3 hodiny. Ak má vaše dieťa menej ako 3 roky, rodič je povinný ho sprevádzať v detskom kútiku po celý čas. V tomto prípade má dospelý vstup zdarma. K dispozícii sú aj rôzne permanentky či ročné členstvo. Každé dieťa dostane pri prvom vstupe do kútika vstupovú kartičku, kde zbiera pečiatky za jednotlivé vstupy, za ktoré potom získava výhody (káva zdarma pre rodičov či vstup zdarma).

V priestoroch detského kútika sa z hygienických dôvodov možno pohybovať len v ponožkách alebo prezuvkách. Nechýbajú toalety prispôsobené pre najmenších a prebaľovací pult. Pri vstupe je malá kaviarnička, kde si dospelí aj deti môžu zakúpiť nápoje a drobné občerstvenie. Pre najmenších sú k dispozícii detské stoličky.

Detský kútik Retro Kids sa nachádza v polyfunkčnom objekte Retro, kde okrem rôznych obchodov nájdete aj reštaurácie, fitness či wellness. Môžete tak spojiť zábavu s nákupom alebo športovým vyžitím. 

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.