Lyžiarske stredisko Lučivná

Lyžiarske stredisko Lučivná

Evely 22. 2. 2019 Zdieľať

Stredisko Lučivná sme objavili, keď sme boli s deťmi na liečení. Obľúbili sme si ho, naučili sa tam všetky naše deti lyžovať.

Svah je široký, stredne náročný a aj začiatočníčky. Sú tam tri pomy. Prvá pomalá, ktorá má svoj vlastný svah, na nej sa učia noví lyžiari. Tam sa vypúšťajú podľa potreby, ako si novopečení lyžiari trúfajú, na miernom kopčeku. Prípadne si môžete objednať inštruktora, ktorý vaše dieťa zasvätí do tajov lyžovania. Ak pre vás začne byť prvý vlek pomaly, hneď vedľajší ide o čosi rýchlejšie. Je už natočený na druhý svah, ktorý je náročnejší, ale tiež sa môžete vypustiť skôr alebo prejsť na jednoduchší svah.

Tretia poma je na semafor a s ňou sa celkom svižne dostanete až hore odkiaľ sa vám naskytne nádherný pohľad na celé Tatry i preto sme si toto stredisko obľúbili a často sme ho navštevovali.

Je to kopec, ktorý je veľmi dobre upravovaný, vrch je jemne strmý, je to ten zo svahov na ktorom môžete zdokonaliť svoju techniku. Nie je dlhý a naozaj taký akurátny na prvé roky zoznamovania sa s lyžami, alebo snowboardom. Je tam malý bufet, v ktorom sa môžete zohriať a zahnať známky hladu, ponúkajú aj obedové menu. Deti sa vybláznia na preliezke so šmykľavkou a hojdačkami, ktorá ich zabaví pri čakaní na ostatných súrodencov, kým sa vylyžujú do sýtosti. Alebo sa zatiaľ môžu sánkovať na kopčeku vedľa, vyhradeného na sánkovanie. Dokonca sa v stredisku nachádza aj snežný tuning s vlekom, jedna jazda stojí 0.5 centov.

  • Okolie strediska je vhodné aj na bežkovanie alebo príjemné prechádzky po zasneženej krajine.
  • Parkovisko sa nachádza hneď pri vlekoch, občas býva primrznuté, tak treba ísť opatrne, najmä v lyžiarkach.
  • Okrem lyžiarskej školy tu nájdete aj servis a požičovňu lyží s malým obchodíkom, kde si viete kúpiť kuklu, či okuliare a iné veci, ktoré by ste mohli využiť na svahu.

Ceny lístkov sú celkom prijateľné denné sa pohybujú od 12 eur deti 14 juniori a 16 dospelí. Samozrejme nezabudli ani na rodinné lístky, tie začínajú od 37 eur. Ak si chcete vybehnúť len na chvíľu, tak môžete využiť rôzne hodinové lístky, či dokonca bodový lístok.

Zo strediska mám veľmi príjemný pocit, ale skúsení lyžiari sa tu už môžu nudiť. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…