Lyžiarske stredisko Čičmany

Lyžiarske stredisko Čičmany

Evely 11. 2. 2019 Zdieľať

Čičmany, malebná dedinka v Žilinskom regióne neďaleko Rajca. Patrí medzi najkrajšie dedinky na Slovensku, výnimočná je svojimi dreveničkami pomaľovanými slovenskými ľudovými prvkami. Inšpiráciu v týchto ľudových vzoroch našlo kopec umelcov a určite aj vás tieto dreveničky chytia za srdce.

Čičmany patria aj medzi lyžiarske strediská, síce menšieho rázu, ale zalyžuje si aj skúsený lyžiar na čiernej zjazdovke.  

K dispozícii sú 4 vleky, pomy klasické a na najvyšší kopec je poma na semafor, ktorá vás vyvezie do n.m. výšky 975. Odtiaľ si viete vybrať rôzne náročnosti zjazdoviek, čierna, červená a modrá. Ale nie vždy boli upravené všetky, vlekári to upravujú podľa počtu lyžiarov aj poveternostných podmienok. Výhodou strediska je, že vlek pre dobrých lyžiarov začína nad malým vlekomom, čiže začiatočníci sa nemusia báť, že by ich svojou rýchlosťou vyľakali skúsení lyžiari. Čo sme ocenili, keď sme učili našu dcéru lyžovať.

Stredisko Javorinka sa nachádza hneď  v blízkosti dedinky, dá sa k nemu dostať za 5–10 minút pešo. Ale ak sa vám nechce vláčiť všetky veci, dostanete sa k stredisku autom, kde je k dispozícií veľké parkovisko zadarmo. Nájdete tu tiež požičovňu, servis, či lyžiarsku školu. Samozrejme nechýba ani bufet.

Lístky ponúkajú rôzne 2,3,4,5 hodinové začínajú od ceny 10eur dospelí a 8 eur deti. 1–7 dňový tu ceny začínajú od 16,50 eur dospelí a 13 eur deti. Samozrejme, keď si kúpite naraz na viac dní sa vám to oplatí. Nezabudli ani na rodiny s deťmi, viete si kúpiť už aj 3-hodinovy rodinný lístok, kde cena začína na 27 eur.

Čo sa týka detského ihriska to pri svahu nenájdete, ale viete si spraviť príjemnú prechádzku po okolí a užiť si sniežik.

Ak sa v Čičmanoch ocitnete len náhodou a nemáte výstroj, nezúfajte, viete si ju priamo na svahu komplet požičať za cenu 10 eur na deň. V dedinke nájdete zopár reštaurácii, v ktorých môžete naplniť svoje brušká. Najznámejší tam je kaštieľ, v ktorom sa nachádza príjemná reštaurácia. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…