Tieto cyklistické chodníčky musíte vidieť!

Tieto cyklistické chodníčky musíte vidieť!

Zľavomat.sk 8. 3. 2018 Zdieľať

Pozitívny cyklista sa dá pochopiť iba dvomi spôsobmi. 🙂 A u nás v Zľavomate prevláda názor, že najlepším dopingom je práve krásna príroda. Ak si neviete svoju dovolenku predstaviť bez aktívneho relaxu a pohybu na čerstvom vzduchu, tak šliapnite do pedálov a vyskúšajte tieto cyklistické chodníčky.

Malé Karpaty: Pezinok – Pezinská Baba, Javorina, Veľká Homola a späť

Začínať budete v Pezinku, kde cez Pezinskú Babu budete pokračovať do sedla Javorina. Tu si zvoľte ťažšiu trasu so stúpaniami a krásnymi výhľadmi alebo ľahšiu (obchádzka hrebeňa po zvážnici). Táto trasa patrí medzi náročnejšie, je dlhá 30 kilometrov a zaberie vám približne 4 hodiny. Očakávať môžete prevýšenie 1046 metrov.

Štiavnické vrchy – Bajkom k tajchom

Tieto cyklotrasy sú určené pre horských cyklistov a patria medzi náročnejšie. Štiavnické vrchy možno označiť za cykloturistický raj – pozrite sa na Richnavské jazerá, Sitno, jazero Počúvadlo alebo Kalváriu. Vyberte si svoju trasu

  • Trasa Veľký hodrušský okruh 41,3 km
  • Trasa Beliansky okruh 16,6 km
  • Trasa Vyhniansky okruh 22,4 km

Liptov

Cyklotrasa Vlkolínec – Lazisko – Pribylina a späť vám poskytne obrovské množstvo krásnych výhľadov, scenérií i pamiatok v oblasti Horného aj Dolného Liptova. Trasa je je mierne náročná a má dĺžku 70,1 km.

Kysucká cyklomagistrála

Úsek cyklotrasy s novo vybudovaným cyklochodníkom je vhodný hlavne pre rodiny s deťmi. Z Novej Bystrice až do Krásna nad Kysucou cyklochodník vedie údolím potoka Bystrica a má minimálne prevýšenie. Počas výletu môžete navštíviť prírodovedné múzeum s mamutom v životnej veľkosti, bunkre z II. sv. vojny alebo si vychutnajte krásne výhľady z rozhľadne na vrchu Bobovec.

Oravská cyklotrasa

Okruh cez Terchovú a Kysuce je vhodný pre rekreačných jazdcov! Začínať budete pri kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej, pokračovať cez Zázrivú a Havraniu a Oravskú Lesnú, ďalej na Vychylovku, do Starej a Novej Bystrej a do Radôstky a potom späť do Terchovej. Trasa je 73,7 km dlhá a patrí medzi stredne ťažké.

Popradské pleso, Štrbské pleso a Jazierka lásky

Krásna tatranská cyklotrasa strednej obtiažnosti – zväčša po asfaltovej ceste. Po ceste stretnete aj bežných turistov, takže na bicykli opatrne. Pokochajte sa krásnymi výhľadmi na Popradské i Štrbské pleso. Jazierka lásky sú umelo vytvorené jazierka, pri ktorých načerpáte novú energiu a vychutnáte si hlavne božský pokoj.

Košice – Kysak

Trasa sa zaraďuje k cyklotrasám so strednou náročnosťou, zvládnu ju aj menej zdatní cyklisti. Obsahuje hravé úseky i dlhé pasáže. Je dlhá 25 km a budete na ňu potrebovať 4 hodiny.

Nezabúdajte na vlastnú bezpečnosť:

Vždy dbajte na bezpečnosť. Pád alebo zranenie hrozí aj pri tej najľahšej trase. Vybavte sa prilbou a poprípade aj nejakými chráničmi. Pri bicyklovaní sa držte na svojej strane a ak je vás na trati viac, nejazdite vedľa seba. Pri bicyklovaní sa s deťmi, majte deti vždy na očiach a nechajte ich bicyklovať pred vami. Svoj cyklo výlet si naplánujte tak, aby ste sa na ubytovanie stihli vrátiť skôr, ako zapadne slnko.

Ako sa zbaliť na cyklistickú túru?

Zapamätajte si, že čistej vody nikdy nie je dosť. Dodržiavajte pitný režim a v ruksaku majte okrem H2O aj mini snacky alebo energetické tyčinky. Ak plánovaná cyklo túra zaberie viac hodín, zbaľte si deku a chutné suché balíčky, vďaka ktorým si na konci svojej cesty môžete spraviť napríklad aj romantický piknik. 

Zľavomat.sk

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!