10 vecí, ktoré môžete robiť v Londýne. ZADARMO.

10 vecí, ktoré môžete robiť v Londýne. ZADARMO.

Zľavomat.sk 21. 3. 2018 Zdieľať

Hovoria, že Londýn je drahý? Áno, je. Ale keď viete, čo a kde, ušetrené libry môžete oplieskať na rôzne blbiny, ako prútik Harryho Pottera či desať kíl mentolovej zmrzliny s čokoládovými čipsami. Výlet do svetovej metropoly vás nemusí stáť 6795 €, tieto tipy na voľný čas sú ZADARMO!

4 dni v Londýne! Spiatočná letenka v cene!

1. Navštívte múzeá

Super správa je, že múzeá v Londýne sú for FREE! 🙂 A teda máte o program postarané aj keď nemáte u seba ani vindru. A tiež sa tam dobre ukryjete pred anglickou sprchou. Mrknite sa do Natural History Museum, Museum of London, Victora and Albert Museum, Imperial War Museum alebo National Maritime Museum.

 2. Navštívte galérie

Intelektuálna zábava na vás čaká v galériách, tiež vstup zadarmo (v každej sa nájdu aj výstavy, za ktoré sa platí, ale bez nich to prežijete). Kochajte sa umením (alebo niečím, čomu až tak nerozumiete, ale ostatní tvrdia, že je to umenie) v Tate Modern (krásny výhľad na St. Paul Katedrálu a Temžu zo štvrtého poschodia), v National Portrait Gallery, v National Gallery (tu uvidíte napríklad Vincentove slnečnice) alebo navštívte The Wallace Collection.

3. Trafalgar Square

Ikonické miesto, kde Nelsonov monument strážia majestátne levy. Pozriete sa tu do National Gallery, posedíte si na schodoch, nakŕmite holuby a pobavíte sa pestrou pouličnou show. Na Trafalgare sa organizujú aj rôzne demonštrácie, koncerty či podujatia. Blízko odtiaľto máte k soche Amora na Piccadilly Circus či do čínskej štvrte.

4. Westminster Abbey

Normálne sa do tejto katedrály platí vstupné. Ale keď prídete na omšu, nikto si od vás nič pýtať nebude. Stačí si iba dopredu zistiť časy a prísť si vypočuť krásny chorálny spevokol a obdivovať architektúru.

5. Výmena stráží a Ceremoniál kľúčov

Buďte na správnom mieste v správny čas . A teda pred Buckinghamom a o 11.30 (cez leto každý deň, v zimnom období, každý druhý). Uvidíte veľkolepú výmenu stráží. V Tower of London sa zas môžete pozrieť na Ceremoniál kľúčov a v Horse Guards building vás čakajú stráže na koňoch – Horse Guards Parade si pozriete napríklad o 16.00. 

6. Piknik v parku

Anglické parky sú malým kúskom raja na tomto svete. Obzvlášť v Londýne.  Green park,  St. James’s Park Regent’s Park alebo Kensigton Gardens. Hektáre zelene a stromov, pod ktorými môžete sedieť a relaxovať, užívať si voľno alebo piknikovať. Deti sa zahrajú na populárnom ihrisku Diana Memorial Playground a vy sa môžete do detstva vrátiť pri soche Petra Pana. 

Park v Londýne

7. Pouliční umelci 

Od výmyslu sveta. Neuveríte, čo všetko je v Londýne považované za umenie. Ale okrem bizarných predstavení, živých sôch či komediantov, tu nájdete aj kvalitných buskerov a výbornú muzičku. Nájdete ich pri Temži v South bank, v Covent Garden alebo na Trafalgar Square.

8. Predstavenie v Royal Opera House

Kultivovanú zábavu si užijete v Royal Opera House. Že lístky stoja majland? Ani nie, keď sa vyberiete na pondelkový obedný recitál. Tie sú zadarmo. 🙂

9. Celebrity v Primrose Hill

Milionárska štvrť, kde sa to hemží bohatými a slávnymi ľuďmi. Teda ak máte šťastie. A tiež je to jedna z najkrajších londýnskych štvrtí. Oddýchnite si tu v Primrose Hill Parku a vychutnajte si ten najkrajší panoramatický pohľad na celý Londýn. Odtiaľto to máte kúsok aj do Londýnskej ZOO (tá už zadarmo nie je) alebo k Abbey Road Studios a k slávnej zebre, na ktorej Beatles nafotili, veď vy viete čo. (po prechode tiež prejdete zadarmo, pri fotení však pozor na autá).

4 dni v Londýne! Spiatočná letenka v cene!

Výhľad na Londýn

10. BONUS – zaujímavé miesta

  • Nástupište 9 ¾  King’s Cross – pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera – prídite skoro ráno (pre 8.00) a spravte si fotku – inak budete stáť v rade. Odfotiť vás budú chcieť aj profesionálne, ale pokojne si spravte vlastnú fotku.
  • Harryho Šikmá ulička je podozrivo podobná s Charing Cross RoadLeadenhall Market, Gringott banka sa zas stala z Australia House, ktorý nájdete na ulici Strand
  • Byt Bridget Jonesovej – Borough Market, London, SE1 – utešené miestečko nad krčmou Globe
  • Greenwich – keď vás okrem poludníka zaujíma aj miesto, kde sa natáčal Thor 2 alebo Gulliverove cesty
  • Fotku pri Downing Street 10 sa vám nepodarí urbiť – teda pokiaľ nie ste diplomat alebo také niečo, ale odfoťte sa pri dverách Number 10 Adam Street, The Strand – vyzerajú rovnako
  • Brompton cemetery – tu sa v rakve hrabal napríklad Robert Downey Jr vo filme Sherlock Holmes
  • Najmenšiu policajnú stanicu nájdete na východnej strane Trafalgar Square – je taká malá, že by ste si ju mohli aj nevšimnúť. Je z roku 1800. 
  • Navštívte Whitechapel – nechoďte sám – a pozrite si na miesta, kde Jack Rozparovač zabil svoje obete. Môžete tak spraviť na vlastnú päsť alebo sa pridajte k skupinovej prechádzke, ktorá je súčasťou vstupu do Múzea Jacka Rozparovača (to už však pár libier stojí)
  • Portobello Road, Notting Hill – prekrásne miesto, ktoré ocenila aj Julia Roberts v romantickom filme Notting Hill. Vychutnajte si prechádzku po trhu a dajte si pri tom napríklad marhule v mede. Len pre ten pocit.

4 dni v Londýne! Spiatočná letenka v cene!

Zľavomat.sk

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!