Tip na výlet: Sokoliareň a minizoo pod hradom

Tip na výlet: Sokoliareň a minizoo pod hradom

Počas leta sa nájdu aj dni, kedy nie je až tak teplo, aby nás to lákalo k vode. Čo vtedy s deťmi? Ak sa nachádzate v okolí hlavného mesta, máme pre vás tip ako príjemne stráviť čas, a to rovno pod jedným z najzaujímavejších hradov na Slovensku – v sokoliarni a minizoo priamo pod Devínom!

Sokoliareň a minizoo Devín ponúka okrem prehliadky dravých vtákov aj malú kontaktnú zoo, kde nájdete ovečky, kozičky, poníky, lamu, líšku, pštrosa, zajace či morské prasiatka. Veľkým pozitívom je, že hneď pri vstupe dostanete vrecko s krmivom, ktorým môžete kŕmiť vybrané zvieratká. Krmivo je v cene vstupného. 

Samotná sokoliareň zaujme aj staršie deti. Vidieť tu môžete ozaj široké množstvo dravcov, výrov, myšiaka, sovičky. Sokoliareň uskutočňuje aj letové ukážky, a to vždy o 11:30, 14:30 a 16:30. Taktiež ponúka fotenie s dravými vtákmi, sokoliarsky krúžok a letný denný tábor. K dispozícii je pre deti aj malé detské ihrisko a odrážadlá. Dospelí zas ocenia príjemné posedenie a možnosť opekačky.

Ak sa rozhodnete sokoliareň a minizoo navštíviť autom, zaparkovať môžete priamo pred vstupom v blízkosti parkoviska pre návštevníkov hradu. Sokoliareň a minizoo sú otvorené každý deň okrem pondelka v čase od 10:00 do 18:00. 

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.