Rozprávková jeseň v zámockom parku v Stupave

Rozprávková jeseň v zámockom parku v Stupave

Tami 30. 9. 2019 Zdieľať

Teplota vonku poklesla, prišla jeseň a listy na stromoch začínajú naberať oranžový nádych. Ideálnym miestom na prechádzky s deťmi sú v tomto období parky. My sme sa preto na skúšku vybrali preskúmať zámocký park priamo v Stupave.

Napriek tomu, že sa zámocký park nachádza v centre Stupavy, ponúka množstvo zelene. Ak by ste sa ho rozhodli navštíviť autom, zaparkovať môžete blízko pri vstupe, vedľa Kostola sv. Štefana. Park je v letnej sezóne (apríl až október) otvorený denne od 6:00 do 21:00. V zimnej sezóne (november až marec) o hodinku kratšie, teda do 20:00.

Pri vstupe do parku sa nachádza kaštieľ, niekdajšie sídlo vysokej uhorskej šľachty. Ten sa však v súčasnosti využíva ako domov dôchodcov a pre verejnosť nie je prístupný. O niečo ďalej nájdete jazero, ktoré s okolitou prírodou vytvára nádhernú scenériu. Popri ňom tečie Stupavský potok a keď prejdete na jeho druhú stranu, objavíte detské ihrisko s rôznymi preliezačkami, šmýkačkou, hojdačkami a inými veselými aktivitami pre deti. Samozrejmosťou sú lavičky, ktoré nájdete po celom parku.

V tomto zámockom parku môžete stretnúť ľudí každého veku, od malých detí v kočíkoch, cez tínedžerov až po dôchodcov na prechádzke. Keďže je celý popretkávaný chodníkom s jemným štrkom, dokážete sa po ňom bezpečne a jednoducho pohybovať aj s detským kočíkom alebo invalidným vozíkom. V teplejších dňoch ponúka park skvelú príležitosť schovať sa pred slnečnými lúčmi. A ak by ste pri prechádzke po parku vyhladli, v jeho bezprostrednom okolí nájdete hneď niekoľko možností na občerstvenie.

Takže už len dobrú náladu, príjemné počasie a hor sa na prechádzku! 

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.