Rodinný Včelí Majer - to je pokoj, krásna príroda a zvieratká na každom rohu

Rodinný Včelí Majer - to je pokoj, krásna príroda a zvieratká na každom rohu

Janka Bosá 7. 10. 2019 Zdieľať

Ak naozaj hľadáte miesto, kde by ste sa mohli odpútať od každodenného zhonu a stráviť príjemný deň s rodinou, návšteva Včelieho Majeru je to správne riešenie!

Pri vstupe do areálu vás privítajú (okrem príjemného personálu) rôzne zvieratká od poníkov, cez oslíkov, prasiatka, ovečky, kozičky, sliepky, mačky a pravdaže strážne, ale pritom neuveriteľné prítulné psíky. Všetky zvieratá sú naučené na kontakt s malými deťmi.

Dostanete plný tanier jabĺčok, fúrik plný dobrôt – a môžete veselo kŕmiť. Sprevádza vás, pravdaže, zodpovedný človek, ktorý vám o zvieratkách porozpráva odkiaľ sú, ako sa volajú a čo majú najradšej.

Ak deti omrzia zvieratká, môžu sa zabaviť na trampolíne či preliezačkách. A to stále nie je všetko. Možnosť jazdy na poníkovi, veslovanie na loďke v jazierku alebo jazda na traktore, všetko v prítomnosti ochotného a príjemného personálu, je len ďalším skvelým zážitkom pre malých zvedavcov.

Dospelí ale taktiež neodídu na prázdno. Ako už názov napovedá, navštívili sme Včelí Majer, takže včielky a výrobky z medu nemôžu chýbať. Dostanete možnosť ochutnať rôzne druhy medu vyrobeného priamo na Majeri a nielen to! Môžete vyskúšať rôzne druhy medového piva, účinky propolisu a mnoho ďalšieho. Načerpať liečivé účinky včielok je možné aj vďaka apiterapii, ktorú sme si mohli vyskúšať a išlo o úžasný zážitok. Odchádzali sme oddýchnutí, s načerpanou novou silou a s príjemne unaveným dieťaťom.

Jediným mínusom je chýbajúca navigačná ceduľa v obci, ktorá by vás k Majeru naviedla. Nejde však o chybu prevádzkovateľa, ale skôr o slabú ochotu v obci. Je to škoda, keďže Rodinný Včelí Majer veľmi dobre reprezentuje obec a my sa tešíme, že sa tam opäť čoskoro vrátime. A kto vie – možno už využijeme aj možnosť ubytovania priamo na Majeri, aby sme načerpali ešte viac síl a príjemných zážitkov! 

Janka Bosá

Janka Bosá

Som pracujúca mamička. Milujem, okrem svojej dcérky, šport, jazdu na motorke, zvieratá a tanec. Baví ma písanie na rôzne témy, čo využívam aj pri svojej práci.