Farby, lístie, gaštany - to je jeseň v Rusovskom parku!

Farby, lístie, gaštany - to je jeseň v Rusovskom parku!

Aj vy zbožňujete jesenné prechádzky pod farebnými stromami? Tešíte sa, keď môžete s deťmi pobehovať pomedzi napadané lístie či zbierať gaštany? Presne toto a všeličo iné môžete zažiť a vidieť v Rusovskom parku!

Ako už samotný názov parku prezrádza, nájsť ho môžete v bratislavskej mestskej časti Rusovce. Pohodlne sa sem dostanete mestskou hromadnou dopravou tak, že vystúpite na zastávke Kaštieľ Rusovce. Ak prídete autom, zaparkovať môžete priamo pri vchode do parku.

Dominantou parku je Rusovský kaštieľ. Ide o neogotickú stavbu, v minulosti patriacu panovníckym rodinám. V súčasnosti však chátra a nie je prístupný pre verejnosť. Škoda, lebo kaštieľ je ozaj majestátny.

Celý park je opradený zaujímavou históriou. Na poľovačky sem zvykol zavítať aj cisár Karol, otec Márie Terézie. O panstvo sa tu v minulosti starala aj princezná Stephanie spolu s manželom a za jej čias park najviac rozkvitol.

Rusovský park je ideálny na prechádzky v každom ročnom období. Stretnúť tu môžete cyklistov či kočíkujúce mamičky, keďže veľká časť parku je bezbariérová. Hlavná lúka je udržiavaná a je aj pravidelne kosená. Deti sa tu tak vybehajú a vyšantia do sýtosti.

Pri vstupe do parku nájdete aj pomerne rozsiahle detské ihrisko so šmýkačkami, hojdačkami a rôznymi preliezačkami. Samozrejmosťou sú lavičky, kde si oddýchnete a načerpáte energiu z prírody. Ak by ste vyhladli, tak hneď vedľa ihriska sa nachádza reštaurácia SĽUK aj s príjemným posedením na terase. 

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.