Galéria Dobrá Hračka - to je skvelá tatranská zábava pre deti aj v zlom počasí!

Galéria Dobrá Hračka - to je skvelá tatranská zábava pre deti aj v zlom počasí!

Detských „landov“ a herní nie je nikdy dosť. Potvrdia to nielen deti, ale aj rodičia. Sú chvíle, kedy počasie nepraje, alebo len chcete zažiť menšiu zmenu a práve takáto hernička je na to ideálna. Pre deti je to jednoducho miesto koncentrovanej zábavy, z ktorého sa veľmi ťažko odchádza. Keď objavíte Galériu Dobrá Hračka – bude to platiť dvojnásobne. Ide totiž o 500 m2 detských dobrodružstiev, vyskladaných z tých najčastejších detských túžob - policajt, modelka, lekárka, pirát či námorník, obchodník, mechanik, kozmonaut, hasič, hudobník. Tak kde začať?

DOBRÁ HRAČKA – TO SÚ NAOZAJ DOBRÉ HRAČKY A SUPER ZÁBAVA!

Galéria Dobrá Hračka vás prekvapí svojím odlišným konceptom od bežných detských herničiek, ktorý sa oplatí vidieť. Ide o 500 m2 otvorenej hernej plochy. Centrálny priestor tvorí dopravné detské ihrisko s cestou, značkami, kruhovým objazdom, prechodom pre chodcov a samozrejme detskými dopravnými prostriedkami. Ďalej je priestor pomyslene rozdelený na desať herných zón, ktoré sú pripravené naozaj originálne a hlavne podnecujú detskú aktivitu a vťahujú tým detí do skutočnej zábavy. Zahrajú sa tu staršie, ale aj tie mladšie deti a dokonca aj rodičia (tak trošku potajme).

HRAJME SA S ROZUMOM – IDE TO VÔBEC?

Podtitul tejto galérie je Hrajme sa s rozumom. Cieľ projektu je teda splnený na 100 %! V každej časti tejto galérie nájdete aktivity, ktoré dieťa hravou formou nútia rozmýšľať. V lekárskej časti nájdete napríklad kostru človeka (rozloženú na drevených doštičkách), ktorú si dieťa skladá. Tiež je tu napríklad nasvietený stolík, na ktorom si dieťa vie pozrieť röntgenové snímky, ktoré si vie pekne poskladať do celku.

Archeológ má debničky s kinetickým pieskom, v ktorých sú skryté „poklady“ a malí bádatelia pomocou pípajúceho vyhľadávača kovov pátrajú, kde treba začať kopať. Loď v námorníckej časti má kormidlo a priamo z paluby sa dajú chytať „drevené rybičky“ na háčik. V hudobnej časti nájdete xylofóny, či bubnovacie stoličky. Veľmi atraktívna (aj vizuálne aj funkčne) je tiež drevená formula pripravená pre malého mechanika a vesmírna raketa so svetielkami a hviezdnou oblohou zase čaká na kozmonautov, pre ktorých je pripravený dokonca aj skafander.

KAM ZA GALÉRIOU DOBRÁ HRAČKA?

Galéria Dobrá Hračka sa nachádza v Tatranskej Lomnici. Dalo by sa povedať, že ide o centrum Vysokých Tatier. Značenie, prístup aj poloha sú veľmi dobré. Nájdete to veľmi jednoducho a zaparkovať sa dá pohodlne v blízkom okolí.

Ak dovolenkujete s deťmi v Tatrách, určite toto miesto nevynechajte. Je to výborná alternatíva programu v zlom počasí, ale určite sa oplatí „obetovať“ aj tú hodinku pekného počasia. Deti to naozaj baví a ani jedno odtiaľ (za ten čas čo sme tam boli) neodchádzalo dobrovoľne.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

Galéria Dobrá Hračka je otvorená denne od 9:00 do 18:00. Vstupné je 7 € na hodinu pre 1 dieťa s dospelým, ďalší dospelý má vstupné 2 €. Každá ďalšia začatá hodina 6 €. Dieťa do 1 roka má vstup zdarma a môžete získať zľavu pre skupinový vstup (min. 15 detí). V priestoroch je možné pripraviť aj detské oslavy s možnosťou využitia doplnkových služieb. V galérii sa detičky pohybujú v ponožkách, prípadne vo vlastných prezúvkach (nezabudnúť si priniesť). Pre odloženie vecí sú pripravené praktické uzamykacie skrinky.

Pozrite si Galériu Dobrá Hračka na Zľavomate!

Pre rodičov je pripravená menšia oddychová zóna, z ktorej dovidia na aktivity svojich detí v celej galérii. Na tomto mieste sú k dispozícii aj automaty na rýchle občerstvenie (káva, voda). Čo musím určite vyzdvihnúť je čistota priestoru, ochota personálu a celková organizácia. Personál vám hneď pri vstupe vysvetlí základné pravidlá a oboznámi vás s tým, čo vás čaká. Rovnako je príjemné, že po odchode detí sa hračky priebežne upratujú.

Ak sa vám hranie s rozumom zapáči, môžete si ho jednoducho zobrať aj domov – vo vstupnej časti galérie je obchod s hračkami, ktoré nájdete v samotnej galérii, ale aj s množstvom ďalších kreatívnych, rozumných a zábavných hračiek. 

Ivulík

Ivulík

Maminka ambasádorka