Moderné technológie uprostred Tatier? Navštívte Poliankovo!

Moderné technológie uprostred Tatier? Navštívte Poliankovo!

Tami 26. 2. 2020 Zdieľať

Posledné dni zimy sa mnohí z vás chystajú na lyžovačku do Vysokých Tatier. S deťmi to ale občas tak býva, že lyžovanie ich po pár dňoch prestane baviť a treba im vymyslieť náhradný program. Presne preto je tu digitálna galéria Poliankovo! Deti (aj dospelí) sa tu nielen zabavia, ale určite aj niečo naučia.

Digitálna galéria PoliankovoDigitálna galéria Poliankovo

Projekt Poliankovo pochádza od tých istých tvorcov ako je Tricklandia v Starom Smokovci či Galéria Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici. Rozkladá sa na ploche 500 m2 a zahŕňa samotnú galériu aj kaviareň. Nájdete ju v Tatranskej Polianke. Priamo pri galérii je k dispozícii bezplatné parkovisko, kde môžete zaparkovať.

Vstupné do galérie je 7€ pre dospelého, 5€ pre deti a študenti zaplatia 6€. Deti do 4 rokov majú vstup zadarmo. Ak vlastníte Tatry alebo Liptov card, dostanete zľavu. Treba podotknúť, že galéria Poliankovo je vhodná pre už väčšie deti. Môžete sem síce zobrať aj zvedavého škôlkára, ale školáci už digitálnu galériu ocenia určite viac.

Interaktívny strom v Digitálnej galérii PoliankovoInteraktívny strom v Digitálnej galérii Poliankovo

Pri vstupe do galérie Poliankovo vás personál privíta a povie vám základné informácie. Aktuálne v galérii prebieha výstava dokumentaristu Pavla Barabáša Dialóg s planétou. Galéria je rozdelená na viacero častí. Môžete si vyskúšať virtuálnu realitu a poprezerať si vnútro jaskyne. Zaujímavý je aj tzv. interaktívny strom, ktorý naberie podobu vášho tela a hýbe konármi tak, ako vy pohnete rukami. V galérii nájdete aj niekoľko stoličiek či tuli vakov, na ktorých si môžete vychutnať veľkoformátové premietanie napríklad zo života tučniakov.

Pozrieť si tu môžete aj filmy Pavla Barabáša či premietanie o živote tučniakov.Pozrieť si tu môžete aj filmy Pavla Barabáša či premietanie o živote tučniakov.

Časť galérie je venovaná horským nosičom v Tatrách. Na vlastných pleciach si môžete vyskúšať, aké to je niesť takýto náklad. Z preventívnych dôvodov sú ale škatule v nosičoch prázdne. Po celej galérii nájdete fotografie Pavla Barabáša z jeho ciest po svete aj so zaujímavým popisom. Po prezretí galérie sa nezabudnite zastaviť pri pokladni, kde vám ešte požičajú tablet, s ktorým dokážete „rozhýbať“ interaktívne obrazy v menšej galérii na poschodí.

Rozhýbte interaktívne obrazy pomocou tabletu, ktorý vám zapožičajú.Rozhýbte interaktívne obrazy pomocou tabletu, ktorý vám zapožičajú.

Po absolvovaní celej prehliadky sa môžete občerstviť v kaviarni či nakúpiť suveníry. Nezabudnite sa pri odchode odfotiť s obrovským lúčnym koníkom, ktorý stojí pred vchodom do galérie! :) 

Tami

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.