Hodnotenie podniku  STARTRIP s. r. o.

4,1/5 (2 903 hodnotenie)
Iba overené hodnotenia
Všetky hodnotenia pochádzajú od zákazníkov, ktorí zakúpili a využili službu podniku na Zlavomat.sk
Dominik

Videli sme všetko a všade sme boli

Milióny ľudí všade
Je to len pre pocit že ste tam na Silvestra ale všade je chaos naháňanie
Neužijete si to patricne

9. 1. 2020
Lýdia

Nám sa veľmi páčilo, že sprievodkyňa bola neadekvátne vzdelaná k práci ktorú vykonávala, ale nám to veľmi vyhovovalo nakoľko sme si všetko prešli sami. Najväčšia chvála patrí šoférom. Ďakujeme.

Sprievodkyňa Soňa, nevzdelaná, neinformovaná, stratená ako sám doma v New Yorku 2.

5. 1. 2020
Peter

program zajazdu

velmi slabe ubytovanie a zajazdovy autobus

9. 7. 2019
Valéria

nepáčilo sa mi – doteraz mi neodpovedali na mailový dotaz

sprievodkyňa bola veľmi slabá

29. 4. 2019
Elena

Výlet do Petry, sprievodkyna OK.

Tento výlet nepatri do zlavomatu. Základná cena zahrnuje len lacnu letenku a ubytovanie v roznej kvalite. Suma doplatkov je velmi vysoka a napriklad v prípade vyletu do Wadi Rum neadekvatna – boli sme na kratručkom vylete za 50 dolarov na osobu, doplacali sme na vsetky vylety a vstupy, sprievodcov atd. Aspon cast z toho by sa do zakladnej ceny hravo zmestila. A to este nepocitame stravu. Peniaze sme odovzdavali sprievodkyni bez toho aby sme dostali potvrdenie. Mali by ste preverovat aspon namatkovo, ci ponuka zodpoveda tomu. co clovek caka na Zlavomate. Vsetci sme skonstatovali, ze sme sa nechali napalit, ja osobne s touto cestovkou nikdy viac.

Vyjadrenie partnera
STARTRIP s. r. o. Pred 3 rokmi

Dobrý deň na margo zájazdu do Jordánska sme reagovali už v predchádzajúcom hodnotení. Máte jednoznačne uvedené čo cena obsahuje a čo cena neobsahuje. Nikto Vás ani neoklamal, ani Vám nezatajil žiadne výdavky. Výlet do Wadi Rum nebol povinný. My sme zisťovali záujem klientov o tento výlet a informovali sme Vás o cene za tento výlet. Pokiaľ sa Vám cena zdala vysoká, nebolo povinné sa výletu zúčastniť. Ja skutočne nechápem prečo ste sa prihlásili a po absolvovaní zhodnotili že to bolo drahé. Na základe čoho prosím Vás tvrdíte že ste nedostali potvrdenie o úhrade od sprievodkyne? Každá osoba obdržala Jordan Pass na svoje meno za ktorý ste uhradili 110 EUR oproti nami predpokladanej cene 150 EUR. Strava v cene zájazdu boli raňajky, ktoré ste mali aj zabezpečené. Škoda že neuvádzate vo Vašom hodnotení všetko naviac čo ste od Ck, miestnej CK a od sprievodkyne obdržali oproti zakúpenému programu.
Je nevyhnutné zhodnotiť a poukázať kvalitu všetkých zložiek podieľajúcich sa na organizácii a priebehu zájazdu ( o.i. kvalita sprievodcov či už sprievodu Ck alebo miestneho, kvalitu dopravcu a ubytovania a pod. )Všetko ste mali zorganizované a zabezpečené bez akéhokoľvek zaváhania, čakana, a podobne v maximálnej možnej kvalite. Máme zato že kvalita Vami obdržaných služieb zodpovedá cene zájazdu. Je nám ľúto , ale za každú poskytnutú službu je potrebné zaplatiť a o každom výdavku ste boli predom informovaná.
Navyše pre lepšiu orientáciu sa na trhu cestovného ruchu si Vám dovolíme odporučiť porovnanie ponuky a ceny iných cestovných kancelárií ( aj keď na takúto orientálnu destináciu akou Jordánsko bezpochyby je, ich nie je veľa. ). Potom jednoznačne uznáte, že cena ktorú ste za zájazd zaplatili neprevyšuje, ale je práve oveľa nižšia ako u tých málo Ck ktoré majú v ponuke zájazdy do Jordánska.

15. 1. 2019
Eva

Neboli sme na Malte, ale na ostrove Cyprus, lebo nebol dostatočný počet záujemcov. Vôbec nebol dodržaný plán poznávacieho pobytu. Už nikdy viac nevyužijem takúto možnosť cestovať. Zostanem verná CK Satur .

29. 12. 2018
Alena

zla organizacia CK Adria, pekny hotel Junior *** v Krakowe, ale bez kurenia a teplej vody a neochoty personalu riesit vzniknutu situaciu

Vyjadrenie partnera
STARTRIP s. r. o. Pred 3 rokmi

Dobrý deń, k Vášmu hodnoteniu poskytujeme nasledovné stanovisko. Pred príchodom skupiny na hotel došlo k havarijnej neočakávanej udalosti – pokazilo sa kúrenie v časti hotela. Hotel okamžite havarijnú situáciu začal riešiť a do hotela prišli opravári. Mimochodom po príchode klientov na hotel boli ešte opravári prítomní na hoteli a vykonávali opravu. Keďže verili že sa havarijný stav podarí opraviť, požiadali klientov o strpenie. Sprievodkyňa kontaktovala zamestnanca CK aby ho informovala o situácii. Riaditeľka CK sa neodkladne spojila s vedením hotela a informovala sa o aktuálnej situácii. Kúrenie nastavili no na izbách bolo chladno, nakoľko to zatiaľ nekúrilo dostačujúco. Riaditeľka CK zabezpečila v Krakove ubytovanie v náhradnom hoteli pre celú skupinu. Podotýkame že sa jednalo o havarijný urgentný stav a zamestnancom CK sa podarilo v hlavnej sezóne – adventný víkend zo soboty na nedeľu zabezpečiť pre 63 klientov ubytovanie. Problémom bolo zabezpečenie presunu na hotel, nakoľko pánovi vodičovi ubehol pracovný výkon a v závislosti na dodržaní predpisov pre vodičov autobusovej dopravy, nebolo možné aby skupinu previezol náš vodič. Bolo nevyhnutné zabezpečiť pre skupinu náhradný autobus na presun. Zamestnanci CK v najkratšom možnom čase zabezpečili pristavenie náhradného autobusu, ktorý mohol skupinu previezť. Keďže niektorí klienti boli už na izbách , sprievodkyňa požiadala jednu z klientiek aby s ňou prešla všetky izby a informovala všetkých klientov o pristavení autobusu a prevezení klientov na náhradné ubytovanie. Sprievodkyňa s klientkou prešla izby klientov. Do pristaveného autobusu nastúpili celkovo traja !!! klienti zo všetkých 61 cestujúcich. Toto je pre nás nepochopiteľným rozhodnutím klientov a nám neostáva nič iné len vzhľadom k odmietnutiu klientov presťahovať sa do náhradného hotela sa domnievať že teplota na izbách bola prijateľná a klientom nebolo zima. Pokiaľ by bolo klientom chladno, je predsa samozrejmé že využijú možnosť a nastúpia do pristaveného autobusu a presťahujú sa do teplých hotelových izieb. S pozdravom Ing. Pavlovičová

19. 12. 2018
Radka

Pani sprievodkynu nebolo počut. Bola dost drzá k ludom.

19. 12. 2018
Turcsan

dva dni v Zakopanom a v Krakove

Prístup delegátky a vodiča autobusu.

11. 12. 2018
Maria

Nádherne miesta, ktoré odporúčam navštíviť.

Najhoršia organizácia zájazdu, akú som kedy zažila a to som absolvovala viacej zájazdov.

2. 12. 2018
Anonym

vynikajúca sprievodkyňa

prístup CK, neochota dodania informácií, problémy s kontaktovaním, neodpovedanie na mail…

23. 11. 2018
Dominika

Sprievodkyňa v Osvienčime bola milá a rozprávala po slovensky..

Ani neviem kde začať..s cestovnou kanceláriou, ktorá zabezpečovala výlet sme vôbec neboli spokojní. Najskôr nás usadili v autobuse úplne dozadu do „päťky“ s tromi ďalšími cudzími ženami. Neboli sme nadšení. Neskôr sa ukázalo, že nejakí ľudia neprišli, tak sme si presadli na ich miesto dopredšie. Cesta z NR do TN trvala asi hodinu aj trištvrte, tam sme mali 45 min prestávku na benzínke..ďalšej prestávky sme sa už nedočkali, išli sme neprestajne tri a pol hodiny až do Osvienčimu. Cestou naspäť to bolo podobné, z Krakowa sme prvý raz postáli na minútku v Žiline, kde podaktorí vystupovali, no pauzu sme nedostali..opäť sme mali pauzu až v Trenčíne po takmer 4-hodinovej ceste..podotýkam že autobus bol veľmi nepohodlný a miesta medzi sedadlami boli minimálne..polovica autobusu potrebovala ísť na záchod a druhú polovicu už boleli nohy..
Ďalej by som spomenula, že šoféri boli amatéri, ktorí vôbec netušili, kde je Osvienčim..taktiež sa im za hranicami nepodarilo zaplatiť mýto, a tak nás povodili všetkými možnými dedinkami, serpentínami, hore kopcom dole kopcom..absolútne neprofesionálne..
Ešte dodám, že do Krakowa sme mali doraziť cca o druhej, dorazili sme však o štvrtej, pričom sme odchádzali na Slovensko podľa plánu o 18tej..čiže sme z Krakowa nič moc nemali..je zbytočné to kombinovať, stačil by výlet zameraný len na Osvienčim, bolo by to tak lepšie..
Takže k CK asi toľko, že nikdy viac..za tú sumu sme si zaslúžili viac..

18. 9. 2018
Jana

Cestovná kancelária ponúkala priebeh zájazdu v opačnom poradí ako skutočne malo prebiehať. Zbytočné pretahovanie rýchlikovou prehliadkou Budapešti. Problémy hneď na začiatku s rezerváciou na zájazd. Kúpené miestenky v autobuse neboli dodržané a napriek tomu účtované. Peniaze vrátené až na vyžiadanie. Nepáčila sa mi ani komunikácie sprievodkyne.

4. 9. 2018
Anonym

Páčil sa nám nástup z BB, ubytovanie a české sprievodkyne vo Wieliczke a Osvienčime

Nepáčila sa nám autobusová doprava, s meškaním a nezodpovedným vodičom… Okrem toho aj pani sprievodkyňa Denisa bola veľmi slabá, výklad čítala z papierov, v Krakowe sa nevyznala, nevedela kade sa dostaneme do časti Kazimier, aj na hl. námestie mala problém sa dostať. Navigácia ju krútila dookola, vracali sme sa, kým sme našli čo sme mali. a pritom tvrdila, že tam už bola niekoľkokrát…
Výlet by bol fajn, ale určite nie so sprievodkyňou pani Denisou…

2. 9. 2018
Mária

Mestá boli krásne

Organizácia, žiaden čas na obzretie miest, stále sme boli len v autobuse, ktorý bol tiež biedny.

27. 8. 2018
Anonym

Rumunsko je nádherná krajina s úžasnou prírodou. Krásna bola Transfagarašská magistrála, Brašov, Peleš, Delta Dunaja a potešila aj milá delegátka.

Hneď na začiatku nás nemilo prekvapilo málo miesta v mikrobuse, čo je na takú dlhú trasu dosť nekomfortné. Po príchode do Temešváru, sme mali čas len na obed a neostal nám čas prezrieť si žiadnu historickú pamiatku v inak nádhernom meste. V tretí deň, sme sa kvôli nepriaznivému počasiu nemohli vyviesť lanovkou ku Babelským sfingám, čo je pochopiteľné, avšak ako náhradný program sme na druhý deň absolvovali 6 hodinový „výlet“ autami k inak nádhernému kláštoru, ale za tú cenu a čas to naozaj nestálo. Keby sme ráno vyrážali skôr, nemuseli by sme vymýšľať náhradný program, kvôli dlhým radom na lanovku. Keďže nás tento „výlet“ stál veľa času nestihli sme si pozrieť bahenné sopky v oblasti Berca. Do hotela, kde sme boli ubytovaní, sme prišli o piatej ráno, takže na spánok sme mali 3 hodiny. Delta Dunaja bola síce nádherná, ale cena, ktorú sme zaplatili za výlet loďou bola omnoho vyššia ako u iných prepravcov. Najväčším sklamaním však bola Bukuresť, kde sme sa len odfotografovali pred parlamentným palácom s tým, že vnútrajšok, môžeme navštíviť len s nejakým povolením. Pritom v skanzene, ktorý sme potom navštívili, mi pani pri pokladni povedala, že sa len treba dopredu objednať. Z Bukurešti sme teda videli len skanzen a nič z historického centra.

Hodnotená ponuka: Navštívte Rumunsko a deltu Dunaja!
26. 8. 2018
J.

Kulturne pamiatky

Vodic autobusu, ktory nevedel kde je sever, 45 minutove meskanie pri prichode, navigovat ho museli ucastnici zajazdu. Naplanovany program sa nedal stihat. Takmer ziadny cas na jedlo a nakupy.

25. 8. 2018
Ika

Lokalita veľmi zaujímavé krásne miesta.

Organizácia zo strany CK a veľmi slabá sprievodkyňa, ktorá nehovorila po nemecky a bola na miestach kde nás sprevádzala sama prvýkrát takže nás viedla len podľa mapky a nevedela presne kde čo je aa okrem povinných informácií o danom mieste nám o krajine a miestach kade sme prechádzali nepovedala nič. Určite túto CK neodporúčam.

4. 6. 2018
xy

Krásna príroda, nádherné mesto Hallstatt.

Oneskorené odchody autobusa z nástupných miest si vyžadovalo aspoň vysvetlenie od šoférov či sprievodkyne a nie dodatočné vysvetlenie mailom od cestovnej kancelárie. Čo sa týka ľadovca, voucher obsahoval informáciu – ľadovec Dachstein: vyhliadka „Päť prstov“, ľadová jaskyňa, foto z voucheru je z vyhliadky Päť prstov. Boli sme určite na inom mieste. Samotná sprievodkyňa mala problém sa vyznať. Keď sme vyšli lanovku hore, hovorila že budeme prestupovať na ďalšiu lanovku, chodili sme okolo stanice, hovorila že tam bola pred dvomi rokmi. Žiadna prestupná lanovka nebola (tá je na vyhliadke Päť prstov). Ľadová jaskyňa je na brožúrkach úplne iná ako ľadový palác, kde nás zaviedla. Niekde sa určite stala chyba. Cestovná agentúra sa v maili dnes adresovanom všetkým účastníkom zájazdu síce obhajuje, ale informácie vo voucheri majú byť presné a program zájazdu má byť totožný s tým, čo je napísané vo voucheri. Pred zájazdom sme mali naštudované miesta, ktoré navštívime, ale vyhliadka s jazierkom pod plošinou, aká bola odfotená vo voucheri to nebola. Výklad sprievodkyne počas jazdy autobusom bol veľmi slabý. Počuli sme od nej zopár informácií pred príchodom k stanici lanovky a cestou do mesta Hallstatt. Ešte pozn. k cene. CK ponúka takýto zájazd za cenu 42,90€, cez Zľavomat je tá istá cena, ale pôvodná, prečiarknutá cena je 56€. to je k čomu dobré?

28. 5. 2018
Ivan

Vsetko ako z rychliku

15. 4. 2018
Masarykovaradka

Bol to fakt neuveritelny zazitok a byt na tom mieste bolo zaujimave.

Nepacilo sa mi cele naplanovanie. Stale sme sa hnali, neisli sme na niesta kam sme mali aby sme to vsetko stihli. Z toho som bola trosku sklamana.

8. 4. 2018
Anonym

Sprievodkyňa Eva top..zábavná, vtipná, vedela o pamiatkach všetko. Oba hotely, v ktorých sme bývali boli dobré.

Cesta autobusom…bolo uvedené, že sa bude cestovať moderným autobusom, na môj email s otázkou ako je to s WC a zástrčkami odpoveď bola, WC podľa počasia, zástrčky nie ( WC v skutočnosti nebolo a zástrčky áno. Najhorší bol posledný deň zájazdu, kde sme sa presunuli do Benátok. Rozchod cca o 12 poobede..do ohnostroja sme všetci do jedného mrzli na ulici. Žiaden program, nič. 12 hodín sme sa motali a zohrievali po obchodoch, ktoré aj tak večer zatvorili a my sme sa potulovali ďalej len tak..na základe tohto by som sa tohto zájazdu opakovane nezúčastnil.

29. 12. 2017
Lenka

mali sme super sprievodkynu Jitku, bola velmi mila a mala velmi dobre znalosti o meste a historii :)

organizaciu zajazdu bola dost slaba, uz zasielanie informacii o pobyte bolo s problemami… az po upozorneni ze nam nebolo nic odoslane poslali info.. mali sme problem s ubytovanim, najprv nam poslali info o jednom hoteli… a az podorazeni do hotela sprievodkyna zistila ze sme ubytovani v inom hoteli na opacnom konci, resp. v inom meste… na ubytovanie sme prisli okolo deviatej vecer, a nebola tam kuchyna ktora by este varila, bola zabezpecena len donaska jednla ktora trvala cca hodinu…
hotel bol stary, izby boli dost znicene, bolo pocut hluk z vedlajsich izieb a kupelni… zrekonstruovana bola akurat jedalen, ale recepcna tam bola sama na cely hotel takze vobec nestihala… max. jedna hviezdicka
pri objednavke, sme uviedli len ze chceme sediet vpredu a hned nam bola zauctovana miestenka 10 eur /os

19. 12. 2017
Mária

Pekná soľná baňa vo Wieliczke

Nekonečná cesta tam, napr. ihneď po nástupe ľudí v Žiline, šofér vyhlásil pol hodinovú prestávku, za hranicami bola ďalšia prestávka na platených wc a o 5 minút zastavil šofér na benzínovej stanici si na 15min. kúpiť nejaké lístky. Na adventných trhoch sme strávili asi 3hod. z celého výletu. Od šiestej sme trčali v hoteli mimo mesta, kde nebolo čo robiť. Druhý deň sme si prezreli malý židovský cintorín , malú synagogu a trh so secondhandovými vecami. Poobede sme sa vrátili do bane, ktorá bola tesne vedľa hotela, v ktorom sme spali, vianočné trhy sme už nevideli, celý program bol veľmi zle zorganizovaný.perlička na záver, sprievodkyňa vybrala od cestujúcich po 90 zlotých na baňu, ale veľký nápis pri vstupe hlásal 84zlotých. Cestujúcich bolo 49-slušné nie? Tak si hovorím nikdy viac ADRIA Travel

Vyjadrenie partnera
STARTRIP s. r. o. Pred 4 rokmi

Vodič musí dodržiavať povinné prestávky. Autobus štartoval z Bratislavy, takže bolo nevyhnutné urobiť v ŽIline pauzu. V Poľsku sú toalety na ČS platené. Je to predsa bežné a úplne normálne že za použitie toalety zaplatíte. Program bol organizovaný presne podľa zakúpeného zájazdu. Ohľadne vstupného " Nápis hlásal " vstup s poľským sprievodcom. Vstupenka so slovensky hovoriacim sprievodcom je o 6 PLN na osobu drahšia. Vás sprevádzal slovenský sprievodca. Pokiaľ ste mali pochybnosti mohli ste si od sprievodkyne vypýtať doklad o úhrade.

15. 12. 2017
Erica207

Budapešť je krásne mesto. V našej hotelovej izbe bolo čisto a teplo, dokonca aj vaňa.

Na zájazd sme odišli s 50 minútovým meškaním, lebo šofér bol Poliak a skončil v priekope. Pri návrate v Košiciach zas 2× zle odbočil. Tempo prehliadky v Budapešti bolo veľmi rýchle a organizácia nebola dobrá. V hoteli na raňajky nebolo maslo.

13. 12. 2017
Kristína

páčili sa nam vianočne trhy aj mesto bolo prenadherne, vyzdobene, osvietene

nepačilo sa nam, že sme cez 2 hod boli v campone, z toho sme mali tropicarium pozrete za polhodku…a velmi sklamaný sme boli z prehliadky mesta sprievodkynou, nakolko prehliadka bola to že nas tadial previezli autobusom…

Vyjadrenie partnera
STARTRIP s. r. o. Pred 4 rokmi

Dobrý deň program vami zakúpeného zájazdu bol plne dodržaný. Zakúpili ste si návštevu tropicaria, autobusovú prehliadku mesta a návštevu vianočných trhov.

5. 12. 2017
Eva

Obhliadka skleníku v Ledniciach aj prehliadka dravcov a tiež bilinková záhradka vo Valticiach boli pekné.

Nepáčilo sa nám, že sme nemali rezerváciu obhliadky zámku ani v Ledniciach ani vo Valticiach. V čase keď sme si mohli pozrieť zámky mali už všetky obhliadky rezervované iné skupiny. Cestovka nám poskytla len dopravu a výklad o histórií v autobuse. V budúcnosti by bolo dobré rezervovať dopredu obhliadky aj zámkov.

25. 9. 2017
Ing. Štefan

Zo strany cestovky nič. Odfláknutý zájazd.

To nebol výlet, to bola len doprava z bodu A do bodu B.
Bolo to štýlom – tu je zámok, tu je záhrada, robte si čo chcete, zraz je o toľkej a toľkej.

24. 9. 2017
Sapav

Z celého zájazdu iba časť venovaná samotnej Ligerie t.j. jeden poldeň z pobytu.

Sklamanie nastalo už pri komunikácii s CK./ oneskorená a nevysvetlená výrazná zmena podmienok uvádzaných v pokynoch pred odjazdom, oproti tým , ktoré boli uverejnené na zľavomate. Organizačná stránka úplne nezvládnutá. Do mnohých avízovaných pamiatok sa nebolo možné dostať y dôvodu oneskorených príchodov resp. nemal do destinácií prístup autobus. attď

17. 9. 2017
Dajte

Samotné mestá aj národné parky boli poväčšine pekné, aj počasie celkom prialo počas zájazdu.

Počas zájazdu som natrafila na viacero nedostatkov. 1) klamlivé informácie uvedené v programe: výlet do národného parku Kornati a kúpanie sa na zlatistej piesčitej pláži je vlastne predražená niekoľkohodinová nudná plavba na opustený ostrov so špinavým kamenistým pobrežím. Taktiež spomínaných 50 eur na návštevu národných parkov + plavbu nestačí. 2) Návšteva jaskyne Mamita pec naplánovaná tak, že v daný deň nemá , , otváracie hodiny".
3)Neprofesionálna sprievodkyňa, ktorá ťažkopádne vykladala nejaké informácie o navštevovaných miestach, nejavila záujem o riešenie nespokojnosti so zájazdom, neinformovala dopredu o zmene programu, nepoznala ceny vstupov do národných parkov… 4)Aj hotel sa zdal byť na prvý pohľad super, no nakoniec sa polovicu zájazdu nedal používať bazén, nefunkčná bola aj klimatizácia, ani len odtok vo vani sa nedal uzatvoriť. Cestovnú kanceláriu určite neodporúčam. Zlá organizácia.

29. 6. 2017
Len

-Chorvátsko je krásna krajina
-Výber národných parkov, ktoré sme mali možnosť vidieť
-ubytovanie aj raňajky

-jaskyňa Mamita Pec býva vo štvrtok zatvorená, čiže sme ju nevideli
-v popise zájazdu je uvedené „Kúpanie na nádhernej bielej pieskovej pláži s tyrkysovou vodou.“ , no na ostrove, bola len špinavá neupravená kamenistá pláž na ktorej sa kúpať nedalo (viď fotka)
-delegátka sama nevedela koľko stoja vstupy do NP, dvakrát nám povedala vyššiu sumu
-zmenu programu na tretí deň nám delegátka oznámila až ráno v autobuse
-v národ. parkoch aj väčšine miest nás delegátka nesprevádzala, ale ostala v autobuse
-málo času v NP

25. 6. 2017
Tomáš

- prehliadka Osviencimu – Krakow je krásne mesto – aj cesta z SR do PL (rád cestujem a aj porovnávam/sledujem, poliaci sa na tomto úseku ukázali v tom lepšom svetle)

- organizácia CK (dosť biedna úroveň, pretože sprievodca neposkytol dostatok info., že nám nefunguje toaleta v autobuse, nepodával nijaké nápoje a klimatizácia nefungovala na 100%) – po prehliadke tábora sa pokazilo počasie, čo nie je chyba CK či niekoho iného, ale to, že sprievodca trval na dokončení programu celého výletu presne podľa pokynov aj napriek tomu, že sme už nemali záujem v takom počasí (boli sme trochu aj premočení), ich chyba je! Nakoniec sme sa aj tak odpojili od skupiny :)

13. 6. 2017
Zuzana

Pekné miesta.

Nepáčilo sa mi správanie pani sprievodkyne. Mala by zmeniť zamestnanie. Úplne neprofesionálne.

12. 6. 2017
Ľubuša

Autobus bez klimatizácie , vonku horúčavy 30 °C,
delegát slabý, prehliadka mesta nesplnila moje očakávania.

5. 6. 2017
Linda

Prehliadka v Osviencime bola super vdaka sprievodcovi, rovnako aj v Krakowe bolo krasne.

Nepacilo sa nam toho viac, preto by som rada isla od zaciatku – nastupne miesto v Bratislave bolo zle oznacene v pokynoch. Ziaden nazov ulice a uz vobec nie číslo. Dalej ostatne nastupne miesta ani nekomentujem, okomentovane to uz bolo az az, ze sa to jednoducho neda stihnut. Byt damami v Ziline, uz po 20 minutach cakania odidem domov, nie po hodine. A bez toho, aby sa CK vobec unuvala dat vediet, ze prideme neskor do Ziliny alebo aspoň niekde zverejnila číslo na delegátku, aby si clovek vedel zavolat sam. Dalej vodici ani len netusili ako cestou maju ist, GPS nefungovalo a casto sa iba tocili a hadali asi kade ist. Fajn by bolo cestu si vopred nastudovat. Delegatka bola sice mila pani, ktoru však praca ocividne nebavi, v historii sa nevyzna, nakolko este aj z papiera citala s tazkostami, popri tomu ako do mikrofonu zivala. Vrchol vsetkeho bolo, ze po celom dni chodenia, na nas padla unava, preto sme si chceli cestou domov pospat, ale zopar mladych ludi si zmyslelo, ze si v Krakowe vypiju a budu robit bordel celu cestu domov a kvoli nim nam bude cesta trvat o 2–3 hodiny viac, kdeže sme museli zastavovat kazdu pol hodinu na toalete, pripadne dokupenie zasob alkoholu a zapalenie par cigariet. Viem, ze CK s tymto spravi len tazko poriadok, ale zislo by sa „nieco pripisat do pravidiel“, aby sa podobne chyby uz nestali. Vdaka tymto veciam si robite nechut voci vasej CK, preto ak bude moznost, vždy si vyberiem nejaku inu CK ako vasu.

29. 5. 2017
Monika

Snaha cestovky bola skvelá, naozaj sa snažila spraviť pred registráciou cesty o všetko potrebné rýchlo a v náš prospech a pohodlie. Priamo na zájazde bolo výborne, ale cestovanie a sprievodkyňa už menej.. ráno veľmi zle vypočítané vyzdvihovanie, keďže načasovanie firmy bolo nereálne (z BA do TT za 20min??? nereálne). Tým pádom boli meškania vo všetkých miestach. Sprievodkyňa bola síce milá a snaživá, ale zle sa vyjadrovala, neustále bolo hmmm, takže, hmmm… a zívanie do mikrofónu bola už bodka za všetkým.. Takže hodnotenie na polovicu

21. 5. 2017
Ingrid

- návšteva Osvienčimu, Brezinky bola naozaj famózna a to vďaka sprievodcovi Michalovi, ktorý nás sprevádzal a podelil sa s nami o svoje vedomosti. Krakow a zámok fantastický
výborné dojmy a zážitok

- príchod autobusu o hodinu neskor ako mal – tade organizácia CK veľmi zlá v tomto prípade
– pani „delegátka“ v buse alebo spala alebo riešila výber peňazí a ked niečo z histórie ČÍTALA / aj to veľmi zle/ tak nezabudla pri tom ešte aj zývať.
celé ZLE

21. 5. 2017
barbora

Program voľ fajn ale zle zorganizovaný.

Sprievodca nemal prehľad o meste. Vôbec mi to neprišlo profesionálne celé správanie ck. Spolupráca s ck bola otrasná o profesionalite nemajú ani šajnu. Bola som sklamaná !!! Zľavovat bol v poriadku len zlá voľba ck.

23. 4. 2017
Katarína

Pamiatky ktoré sme navštívili

- bola sľúbená na nový rok účasť na svätej omši s Pápežom, pričom sprievodkyňa nereagovala na výzvy viacerých z nás že tá je o 10 hod. … Namiesto omše sme ledva stihli Urbi ET orbi.
– práve toto bolo to čo nás viedlo ku kúpe silvestrovského zájazdu cez vašu CK
– keby bola nám cca 12 ľudí ponúkla nejakú aleternativu boli by sme spokojní… Myslím že hovorím za viac ľudí, len nie každý má chuť sa vyjadriť.
– ďalším mínusom bola ľahostajnosť sprievodkyne voči kresťanom a jej posmešne vyjadrenia sa už v autobuse
– prečo keď my akceptujeme nepraktizujucich aj ateistov ona to nedokáže? Pracuje predsa s ľuďmi a pre nich, či?

11. 1. 2017
Sasa

Tropicárium aj trhy boli veľmi pekné

- autobusy ráno v BA = veľký chaos, nikto nevedel, kde má nastúpiť, na akom je zozname
– žiadna organizácia
– sprievodca Rolando nám nepovedal žiadne info, kedy kde mu máme platiť za vstupné, kde budeme stáť, kedy bude prestávka, čo sa chystá ďalej
– cestou na trhy nečakal na starších ľudí, ktorí nevládali za ním
– všetky informácie čítal z papiera vytlačeného z wikipédie
– cez túto CK určite nie, ale Budapešť sa oplatí vidieť

22. 12. 2016
Brapi

Organizácia bola na slabej úrovni čo sa týka zabezpečenia vstupu do Schonbrunnského zámku. Nakoniec som sa tam nedostal …

Vyjadrenie partnera
STARTRIP s. r. o. Pred 5 rokmi

Dobrý deň, organizácia vstupu do zámku bola plne organizovaná. Bola urobená predom rezervácia na presnú hodinu a vopred stanovený okruh Imperial Tour. Všetci klienti, okrem Vás dvoch, vošli spoločne so sprievodkyňou bez akéhokoľvek problému. Bolo by vhodné z Vašej strany uviesť presný dôvod, prečo ste sa do vnútra zámku nedostali. O spoločnú rezervovanú prehliadku ste nemali záujem. Sprievodkyňa Vás oboznámila že pokiaľ máte záujem o Grand tour, je potrebné si to poriešiť individuálne, nakoľko my nedokážeme zabezpečiť skupinový vstup pre dvoch klientov. Po Vašom zistení že informácia od sprievodkyne, o tom že to nie je jednoduché si zakúpiť vstupenky bez rezervácie namieste, ste sa dožadovali aby Vás sprievodkyňa priradila do skupiny. To však už tiež nebolo možné, keďže sprievodkyňa vstupovala so skupinou dovnútra zámku a mala vstupenku na presný počet klientov.

18. 12. 2016
Tomáš

Sprievodca

12. 12. 2016
Monika

Výlet sa nám nepáčil , nebol organizačne zvládnutý. Miesto na organizovanie behu čertov nebolo vhodné-žiadne sociálne zariadenia ani miestnosť, či kaviarnička kde by sa ľudia mohli zohriať pri tom nekonečne dlhom čakaní na čertov… čakali sme na tej zime vonku 2 hodiny na čertov a čertov stále nikde… no keď konečne prišli, tak na našu stranu ani neprišli, možno nejaký 9-ty čerti a to len na chvíľku. Takže sme z nich nič nemali a o chvíľu , premrznutý na kosť sme utekali do autobusu, inak by nás tam nechali. BOLO TO NEDOMYSLENÉ, NESPOKOJNOSŤ…

28. 11. 2016
Jana

Videli sme všetko, čo bolo na zozname.
Dobrý výber miest na návštevu.
Hotel bol príjemný s dobrými raňajkami.
Krajinu sa oplatí navštíviť.

Sprievodkyňa vzala od každého 30 eur a vymenila za rumunský leu, potom dala každému 100 lei + časť si nechala na vstupné, ale nikdy sme nedostali žiadne vyúčtovanie, ktoré sľubovala. Takže nie je jasné či sme dostali a použilo sa všetko, čo bolo zamenené alebo nie.
Slovenské peniaze sme si nemohli zameniť za rumunské až do nasledujúceho dňa, pretože nám nikto nedal možnosť navštíviť zmenáreň. Ten, kto chcel si mohol iba vybrať z bankomatu rumunské lei.
Málo času na suveníry. Hoci nás upozornili, že v reštauráciách trvá obsluha dlho, nedostali sme čas navyše, keď sme mali prestávku spojenú s obedom.
Málo času na suveníry pod hradom Bran, ktoré boli najrozmanitejšie a najväčšie z tých, ktoré sme videli.
Hotelový poplatok sme mohli platiť v eurách alebo v lei pani sprievodkyni, avšak cena bola rozdielna, kým v eurách to bolo 5 eur spolu za 2 noci, v lei to bolo 30. Kurz, keď sme si menili eurá na lei (14.10.) bol cca 1 eur = 4.5. Aj pri kurze 1 eur = 5 lei (ktorý nebol taký vysoký), by suma vychádzala 5eur = 25 lei a nie 30 lei. A hoci som sa pani sprievodkyni pýtala, na základe čoho vypočítala sumu, nedostala som žiadnu odpoveď. Výsledne som jej zaplatila viac, než som mala v porovnaní euro – leu.
Cestou z Rumunska na Slovensko od poslednej pamiatky nebola hygienická prestávka niekoľko hodín.

12. 11. 2016
Stefanidesovak

Francuzska riviera je krasna :-)

sprievodkyna uplna katastrofa, vyklad o mestach stiahnuty z wikipidie a precitany od slova do slova a este aj fakty z daneho clanku spochybnila…najcestejsie vety od nej: neviem, nepoznam a minuly rok, ked som tu naposledy bola, to bolo inak…!!!!! :-/ Soferi isli s autobusom bud 130km/h v hustej premavke alebo 70km/h na prazdnej dialnici......

Hodnotená ponuka: Slnečná Francúzska Riviéra
20. 9. 2016
Iveta

neskorý čas odchodu…čím sme časovo nestíhali naplánovaný program, celý deň bol v behu , naháňanie času , čím sme si nemohli vychutnať dostatočne samotný cieľ zájazdu…

29. 5. 2016
Laura

Zámok Laxenburg a jeho okolie.

Prehliadka čokoládovne sa nekonala. Keď sme sa opýtali na dôvod – sprievodkyňa nám vysvetlila, že tam majú naplánovanú inú skupinu, a my by sme potom nestihli ďalší program, tak jej to nakázali z cestovky. Takže evidentne chyba cestovky, keď si nevie zadeliť program tak, aby to vyšlo všetkým účastníkom. Navyše sme potom mali cca 40-minútový prestoj pri jaskyni a ďalšie prestoje v Laxenburgu, takže sme to zrejme mohli všetko postíhať… Zaujímavé tiež bolo, keď nám sprievodkyňa určila stretávací čas v Laxenburgu na 14.50 a potom nám volala, či nemôžeme prísť už o 14.25. Navyše vláčik bol rezervovaný aj pre svadobčanov, tak sme sa doň museli riadne natlačiť, hoci sa jednalo o platenú službu. Skrátka zlá a nepremyslená organizácia celého zájazdu.

29. 5. 2016
Michal

Spoľahlivosť pána šoféra

Program slabý , inak naplánovaný ako mal byť.

27. 3. 2016
Niektoré hodnotenia sme vynechali, pretože neobsahujú slovné hodnotenie.