Banka lásky v Banskej Štiavnici

Vďaka básni Marína je láska Maríny a Sládkoviča večná. Ak si v tej istej básni uschováte symbol lásky, aj vaša láska bude večná ❤︎. 

Vyskúšané rodičmi

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Tami, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Banka lásky je fundraisingový projekt, ktorého cieľom je zachrániť Dom Maríny a spopularizovať najdlhšiu ľúbostnú báseň sveta – Sládkovičovu Marínu. Nájdete ju v Banskej Štiavnici priamo v dome, kde Marína prežila väčšinu svojho života a kde aj ukrývala rukopis známej básne.

Hlavnou atrakciou Banky lásky je jednoznačne trezor lásky vytvorený z veršov Sládkovičovej básne Marína. Každému písmenu, znaku aj medzere je priradená jedna schránka, do ktorej si môžete za poplatok uložiť nejaký malý symbol lásky.

Okrem trezoru sú veľkou atrakciou tiež hovoriace obrazy, ktoré vám prostredníctvom známych hercov rozrozprávajú príbeh Sládkoviča a Maríny. Na návštevníkov tu čakajú aj hovoriace madlá a oživovanie veršov, láskomer, rukopisy básne či nebo lásky. Aj keď je banka lásky určená predovšetkým deťom od 6 rokov, prehliadku zvládnu aj mladšie deti.

Banka lásky je otvorená každý deň od 9:30 do 19:00 (v sobotu do 20:00). Vstup je každú celú hodinu pre maximálne 16 ľudí a prehliadka trvá 60 minút. Vstupenky si viete zakúpiť buď v pokladni alebo aj online.

Vyrazte na poznávací zájazd