Ako sa pozemšťania zo Zľavomatu na UFO vybrali

Ako sa pozemšťania zo Zľavomatu na UFO vybrali

Zľavomat.sk 8. 6. 2020

Ľudia dnes vo veľkom lietajú do vesmíru. Tak sa aj náš zľavomatový tím rozhodol nastúpiť do vesmírnej lode a spoznať svet z výšky. A hoci sa neletelo mimo atmosféru, vyhliadka z bratislavského UFA stála za to!

Ten, kto hore v oblakoch nad Bratislavou už bol, vydať by sa sem mal určite znovu. Ten, kto ešte nemal šťastie navštíviť toto magické miesto, mal by svoju chybu napraviť. Ako to tam vyzerá? Nasadnite, ideme na UFO. A bez skafandra!

Nový most skrýva na svojej hlave (aj v nej) miesto, z ktorého máte celú Bratislavu ako na dlani. Najznámejšie slovenské UFO sedí rovných 95 metrov nad zemou, čo je asi trikrát menej ako Eifellovka, ale aj tak je to poriadna výška. Tí, ktorí majú radšej nohy na pevnej zemi a boja sa výšok, tak nech si dajú kinedryl – aby sa náhodou nestalo, že do konca života budete ľutovať, že sa z UFA kvôli strachu nekukli na svet.

Hore to výťahom trvá asi 45 sekúnd. Potom zopár schodov, krátka história dizajnu tohto miesta a vzduch má zrazu inú vôňu. I farbu. I chuť. Všetko. V takej výške sa človek díva na svet úplne inak. Jasné, všetko je maličké, vyzerá nedôležito a pritom tak nejak vznešene. Napríklad Bratislavský hrad, za ktorým zapadá slnko. Alebo Dunaj, v ktorom sa to zaspávajúce slnko kúpe. Alebo celá Bratislava plná drobných postáv, ktoré cupkajú z práce domov alebo naopak. To bol pohľad. Boli sme z neho úplne preč a pritom všetci na jednom mieste.

Ďalekohľad grátis. Yes! Poslušne sme sa všetci vystriedali pri kukátku… a potom ešte raz. Tí odvážnejší vytiahli mobily a fotili všetko pod nami, nad nami, pred nami, nás i seba. Tí, ktorí majú fóbiu, že im mobil vypadne z ruky, tí sa radšej len usmievali do objektívu.

Dolu sme sa neponáhľali. Nemali sme dôvod. Vychutnali sme si to až do konca. Až kým slnko nezasyčalo vo vode. A usmievali sme sa lebo sme nečakali, že Bratislava môže byť taká nádherná, taká tichá a taká celá naša.

A ten drink nakoniec, tomu sa hovorí dokonalý epilóg každej medzigalaktickej výpravy. Oddychovali sme pri Dunaji, pili alko a nealko a dívali sa na ten kolos, ktorý sme zdolali. A pôjdeme sa pozrieť znovu… lebo ten svet tam hore, to je prechádzka v oblakoch.

Vyberte sa na UFO aj vy!

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!