Na Liptove otvoria prázdniny obľúbeným podujatím plným rozprávok

Na Liptove otvoria prázdniny obľúbeným podujatím plným rozprávok

Región Liptov 25. 6. 2021

Ak hľadáte tip, kam s rodinou vyraziť v prvý predĺžený júlový víkend, máme pre vás skvelú správu. V termíne 2. až 4. júla sa na Liptove bude konať podujatie ZA 7 HORAMI 2021. Ide o obľúbenú akciu pre rodiny s deťmi spojenú s predstaveniami divadiel v prírode, ktorá je navyše zdarma. Predstavenia budete môcť vidieť až v 5 lokalitách naprieč Liptovom. Po dlhom období, kedy kultúra bola prístupná len online, je tu príležitosť stráviť pekný víkend v horskej prírode a ponoriť sa do rozprávkového sveta.

V Liptovskom Mikuláši bude prebiehať program priamo na námestí. Foto: www.visitliptov.skV Liptovskom Mikuláši bude prebiehať program priamo na námestí. Foto: www.visitliptov.sk

Príjemné na festivale je to, že predstavenia sa konajú pod holým nebom. Foto: www.visitliptov.skPríjemné na festivale je to, že predstavenia sa konajú pod holým nebom. Foto: www.visitliptov.sk

Divadelné zážitky v prírode

Ide o interaktívne podujatie pre rodiny s deťmi, počas ktorého sa zabavíte, no aj sa niečo nové dozviete a to všetko v príjemnom prostredí. Pripravené budú aj pohybové aktivity a prostredníctvom rozprávok sa nenásilnou formou zoznámite s produkciou bábkových divadiel. Podujatie je bezplatné a nie je prioritne postavené na komerčných aktivitách, ale na pestrosti, ktorá má prezentovať slovenských umelcov, tradície, gastronómiu a ukázať Liptov ako rozprávkový región, v ktorom sa snúbia prírodné krásy s atraktivitami cestovného ruchu.

Preskúmajte ubytovanie aj tipy na výlety na Liptove

9 divadiel, 34 predstavení

Program v jednotlivých lokalitách je ohraničený na približne 5 hodín a jeho chrbtovou kosťou sú dve divadelné predstavenia. Čas pred, po a medzi predstaveniami je vyplnený doplnkovým programom – hrami, workshopmi, animáciami, umelcami na pódiu alebo v priestore.

Vítaným spestrením lokality sú predajné stánky a gastro-zóna. Programové miesto je kvalitne ozvučené a zabezpečuje aj nevyhnutné hygienické požiadavky. Zo spevákov uvidíte Tomáša Bezdedu či Roba Pappa, príde aj obľúbená Sranda Banda či Sníček Hugo z Tv Jojko.

Na bábkové predstavenia sa vstupné neplatí. Foto: www.visitliptov.skNa bábkové predstavenia sa vstupné neplatí. Foto: www.visitliptov.sk

Náš tip: V Jánskej doline bude premávať aj ekologický kyvadlový autobus od 12:00 do 17:00 h.

Program v 5 lokalitách

Celé tri dni sa podujatie organizuje v Liptovskom Jáne a Jánskej doline, navyše v piatok bude program prebiehať aj v Liptovskom Mikuláši na námestí, v sobotu v Jasnej na Bielej púti a v Liptovskom Hrádku Na Skalke a v nedeľu aj v Hrabovskej doline… Začiatok letných prázdnin ponúka príležitosť odmeniť deti za celoročnú námahu pekným zážitkom. Pozrite si podrobný program:

Piatok – 2. júl

Sobota – 3. júl

Nedeľa – 4. júl

Pozrite si možnosti ubytovania na Liptove:

Ďalšie zaujímavé tipy na výlety, podujatia a pekné miesta na Liptove nájdete na stránke www.visitliptov.sk

Ukázať viac z Liptova

Región Liptov

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov združuje subjekty verejného a súkromného sektora. Jej hlavnou úlohou je zatraktívniť región pre turistov, zlepšovať jeho ponuku a infraštruktúru cestovného ruchu, prezentovať miestnu kuchyňu, zvyky, možnosti trávenia voľného času športom, vzdelávaním alebo relaxom. Na Zľavomate prezentujte tipy na výlety a zážitky pre turistov, dovolenkárov a návštevníkov Liptova.