Ako maminky, tak trochu „na kašu“, testovali kašu

Ako maminky, tak trochu „na kašu“, testovali kašu

Ivulík Ivulík 12. 6. 2018

Tesne po materskom období „kočíkujem aj nákupný košík“ a stále v období „mama ešte nespala ani jednu celú noc a je preto mierne na kašu“, príde naozajstné obdobie kaší. Kaše sú povinnou výbavou každej kuchyne maminy na materskej, preto ma balíček od kuriéra plný tohto produktu na testovanie potešil.

V našom okolí máme niekoľko mamičiek (aj na kašu) a preto myšlienka testovania bola hneď jasná. Keď testovanie tak poriadne s viacerými maškrtnými jazýčkami a aj s trochou zábavy. Mama na materskej totiž dokáže aj z testovania kaší urobiť minimálne facebookový event: Kašový degustačný piknik, miesto konania: dvor materskej škôlky. Všetko čo sme potrebovali sa nám zmestilo totiž do kočíka. Termoska s vriacou vodou, kaše, mištička, lyžička, podbradník a dieťa.

Zdravá kaša na raňajky

Výber kaší od je pomerne široký. V ponuke majú kaše bez príchute: ryžovú kašu, ovsenú kašu a kukuričnú kašu. Tieto sú určite základným balíčkom aj pre deti ktoré s kašičkami len začínajú. Maminky ich vedia šikovne skombinovať s ovocím, či ovocnými výživami. Určite si ale nájdu miesto aj v bežnej kuchyni a sú dobrou voľbou zdravých nielen raňajok pre celú
rodinu.

Druhou skupinou kaší sú kaše s príchuťou: kakaová kaša, gaštanová kaša, pšenová kaša s vanilkou a ryžová kaša s jogurtom. Pri týchto druhoch určite oceňujem podstatne menší podiel cukru v porovnaní s ochutenými kašami na našom trhu. Výrobca odporúča kaše od 6 mesiaca veku dieťatka. Tu by som sa priklonila k názoru každej maminky, kedy je presvedčená, že je ten správny čas ochutnať kakao, vanilku či gaštany. Rôzne príchute sú ale veľmi dobrou alternatívou pre pestrejší jedálniček opäť celej rodiny.

A ako dopadlo teda naše testovanie? Verím, že veľa vám prezradia aj fotografie. Piknikovali štyri maminky a päť detičiek. Ochutnávali sme ochutené kaše. Ich príprava bola jednoduchá. Kaše sa nasypali do horúcej vody, zamiešali sa a chvíľku nechali napučať. Konzistenciu si volila každá maminka podľa želania svojho hladoša. Príprava je tak jednoduchá, že ju bez väčších problémov dokážete zvládnuť kdekoľvek, čoho je dôkazom aj náš piknik.

Čo sa týka príchute jednoznačným víťazom sa u našich detí stala pšenová kaša s vanilkou. Toto pre nás bolo príjemné prekvapenie, lebo pre niektoré maminky to bolo objavenie novej zdravšej obilniny, ktorú určite pravidelne zaradia do jedálničkov detí. Hneď druhou top kašou u detí bola ryžová kaša s jogurtom. Tá bola z ochutených kaší najsladšia. Rebríček mamičiek bol rovnaký, ale určite zaujímavou je aj gaštanová kaša. Táto bola najmenej sladká, mierne hrudkovitejšia a konkrétne pre mňa najzaujímavejšia.

Tieto kaše naozaj zvládnu aj mamičky „na kašu“, teda s minimálnym počtom hodín spánku a kaše od celej partie kočíkových kamarátov dostali palec hore a určite ich odporúčame.

Autor fotografií: Ľuboslav Dobrocký 

Ivulík

Ivulík

Maminka ambasádorka