TESTUJEME | Jazda Bratislavou – vláčikom Blaváčikom

TESTUJEME | Jazda Bratislavou – vláčikom Blaváčikom

Janka Czoborová 14. 6. 2018

Som rodená Bratislavčanka, ktorá sa len pred pár rokmi z Bratislavy odsťahovala a teda zažiť poznávaciu jazdu toho druhu bolo pre mňa aj malou výzvou. Keďže aj dcérka je narodená v Bratislave a miluje jazdu vláčikom spojili sme príjemné s užitočným.

Na kupóne nájdete informáciu, že treba prísť na stanovište najneskôr 10 minút pred odchodom vláčiku, takže sme takmer bežali, aby sme boli načas. Na moje prekvapenie vôbec to tak neprebehlo. Čakalo sa na zvyšok ľudí a dokonca sa im telefonovalo ako sú ešte ďaleko.

Našim sprievodcom touto krásnou jazdou bol pôvodom Juhoslovan. Klobúk dolu pred týmto pánom, ktorý 41 rokov robí sprievodcu a to v 6 rôznych jazykoch. Akonáhle sme nastúpili do vláčiku sa nám predstavil, vysvetlil kade pôjdeme, koľko sa zdržíme na Bratislavskom hrade a ďalšie potrebné informácie.

Vláčik sa rozbehol a začalo predstavovanie Bratislavy na tej najvyššej úrovni. Z daného dôvodu píšem, že som Bratislavčanka, pretože ani ja som o množstve informácii o svojom rodnom meste ani netušila. Nebudem vám hovoriť moje nové poznatky, aby ste sa mali na čo tešiť. Pán sprievodca rozprával celú jazdu až na hrad, vedel informáciu o každom dome okolo ktorého sme prešli. Na hrade sme si prešli nádvorie, pozreli výhľad, záhrady a ďalej sme pokračovali vláčikom.

Určite tento zážitok odporúčam každému, kto je aspoň trošku zvedavý ako to v Bratislave bolo kedysi a aké významné udalosti sa tu udiali. Sprievodca, ktorý je dokonca členom Matice Slovenskej, vie odpoveď na každú otázku, čo ma fascinovalo. Je skvelé absolvovať túto jazdu s deťmi, ale myslím, že už trošku so staršími, ktorým tieto úžasné informácie aj niečo dajú, keďže moja dcérka pánovi sprievodcovi chvíľkami kontrovala v rozprávaní. 

Ako sa vám článok páčil?

Janka Czoborová

Som pracujúca mamička. Milujem, okrem svojej dcérky, šport, jazdu na motorke, zvieratá a tanec. Baví ma písanie na rôzne témy, čo využívam aj pri svojej práci.