TIP na výlet od mamičky blogerky | ZOO Schönbrunn

TIP na výlet od mamičky blogerky | ZOO Schönbrunn

Saša 15. 6. 2018

Zoo Schönbrunn bola založená v roku 1752 cisárom Františkom I. Lotrinským (manžel Márie Terézie), tým že nechal okolo centrálneho pavilónu vybudovať zverinec, ktorý slúžil výhradne ich rodine.

Našťastie dnes sa môžeme všetci poprechádzať cez prekrásnu Zoo a priľahlý park, ktoré sú veľkou atrakciou pre všetkých zahraničných turistov ako aj pre domácich obyvateľov Viedne. Zo súkromného kráľovského zverinca sa postupom rokov vypracovala na jednu z najkrajších a živočíšne rozmanitých zoologických záhrad na svete. V rámci zachovania kráľovskej atmosféry sa podarilo zlúčiť historické prvky s modernými, čo si všimnete pri jednotlivých expozíciách.

Chcem ísť do Schönbrunnu a najstaršej ZOO v Európe

V rámci Zoo sa môžete bez problémov pohybovať s kočíkom alebo na invalidnom vozíčku nakoľko im je celkom sprístupnená – dokonca aj keď sa chcete pozrieť na vyššie miesta, z ktorých je nádherný výhľad, je tu možnosť použiť výťah (na vymedzených miestach).

Pokiaľ ste sa do Zoo vybrali bez kočíka a bojíte sa, že vaše ratolesti budú bolieť nožičky a budete ich musieť nosiť, nezúfajte. Pri klietkach s gepardami si môžete zapožičať vozík, na ktorom ich môžete previesť zákutiami tohto miesta. Cena zapožičania je 2 € a ako zálohu nechávate váš občiansky preukaz, ktorý vám po vrátení vozíčka dajú späť. Prípadne sa môžete areálom povoziť aj na vláčiku, ktorý tu premáva.

Takisto neostanete o hlade, v areáli Zoo nájdete reštaurácie, ktoré sú plne prispôsobené aj pre najmenšie deti a nájdete v nich mikrovlnku na prihriatie donesenej detskej stravy.

Taktiež sa nemusíte obávať, že by na WC chýbali prebaľovacie pultíky pre bábätká – na toto tiež myslel. 🙂

Ale vráťme sa k hlavnej pointe, prečo navštíviť Zoo. Nájdete tu veľké množstvo zvieratiek v rozľahlých expozíciách, pri ktorých nájdete aj rôzne popisky a hodinky s vyznačeným časom kŕmenia. Oplatí sa na to počkať, je to naozaj zážitok. V prípade otázok sa môžete obrátiť aj na ochotný personál, ktorí vám porozpráva veľa zaujímavostí o ich zvieracích zverencoch.

Nemusíte sa obávať ani jazykovej bariéry nakoľko tu nájdete mnoho našich rodákov ako aj českých susedov. 🙂

Návštevu Zoo odporúčam aj pre rodiny s najmenšími deťmi nakoľko si mamičky a oteckovia môžu v udržiavanom areáli skvele oddýchnuť a zrelaxovať sa, poprípade ak máte viacej času, poprechádzať sa aj po priľahlom zámockom parku, naozaj to stojí za to hlavne na jar, kedy tam rozkvitajú rôzne farebné kvietky a je to pastvou pre oči.

Dojčiace mamičky sa nemusia obávať, že by svoje deti nemali kde nakŕmiť, v rámci Zoo nájdete , , zabudnuté“ lavičky pri bočných výbehoch, oddychových zónach, ktoré sú lemované zeleňou a máte tam kľud, ktorý potrebujete vy aj vaše bábätko.

Pre väčšie deti sú v rámci areálu pripravené rôzne preliezačky, húpačky, hracie zóny a mnoho iného kde sa do sýtosti vyšantia.

My sme boli v Zoo s našou 6-mesačnou malou ženou a najviac si užila vtáčiky a rybky, tie boli pre ňu top. Preto určite neváhajte a hlavne si kvalitne užite voľné chvíle, ktoré môžete stráviť s rodinou.

Zámok Schönbrunn a najstaršia ZOO v Európe

Dôležité informácie Zoo Schönbrunn, Maxingstraße 13b, 1130 Viedeň, Rakúsko

je otvorená denne od 9.00 h 365 dní v roku, aj v zime a počas sviatkov. Zatváracie hodiny závisia od ročného obdobia medzi 16.30 a 18.30 h. Treba zobrať na vedomie, že o niečo neskôr sa zatvára aj zámocký park. Pokladnica sa zatvára a posledný vstup je možný pol hodiny pred koncom návštevných hodín. Niektoré pavilóny so zvieratami sa zatvárajú skôr ako zoologická záhrada.

Kde  zaparkovať ak prídete autom:

Na ulici Seckendorff-Gudent-Weg sa nachádza obmedzený počet bezplatných parkovacích miest ale v meste máte k dispozícii parkovacie domy.

Vstupy (vchody) do ZOO:

k dispozícii 3 vchody.

  • Hlavný vchod „Hietzing“ sa nachádza v blízkosti stanice metra U4 Hietzing. Do zámockého parku sa vstupuje cez Hietzingskú bránu a potom po ceste medzi palmovým a púštnym pavilónom.
  • Vchod „Tirolerhof“ je pri bezplatnom parkovisku na ulici Seckendorff-Gudent- Weg. Nachádza sa v rovnakej výške ako Glorieta v zámockom parku a je od nej vzdialený asi päť minút pešo.
  • Vchod „Neptun“ sa nachádza v  zámockom parku Schönbrunn na  zámockej strane pri Neptúnovej fontáne.

Odporúčam zobrať si na pokladni aj plán ZOO pre lepšiu orientáciu.

Celodenné vstupné:

  • Dospelý 20€
  • Deti a mládež 10€
  • Invalidi od 50% 10€
  • Deti do 6 rokov zdarma

Máte možnosť zakúpenia vstupeniek
na mieste alebo online a dokonca aj
kúpu celoročnej vstupenky. 

Saša

Baví ma cestovať a spoznávať nové miesta. Chcem toho veľa vidieť, začiť a priučiť sa novým veciam, ktoré mi cestovanie umožní. Teraz mám k tomu aj svoju malú parťáčku, ktorej chcem ukázať všetko možné okolo nás. Som proste šťastná mama :)

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!