10 vecí, bez ktorých MAMA neodíde z domu

10 vecí, bez ktorých MAMA neodíde z domu

Zľavomat.sk 18. 6. 2018

Existuje milión vecí, ktoré mama potrebuje. A ešte ďalší trilión, ktoré potrebuje dieťa. Mamička Lussita nám prezradila, bez ktorých 10 vecí nikdy neodíde z domu.

Kým som nemala dieťa, myslela som si, že moja kabelka už nemôže byť plnšia. Každý jeden kúsok v nej bol nevyhnutný a moje plece dostalo zabrať. Potom som sa stala mamou. Jedno šťastie, že naša taška je zavesená na kočíku a moje ramená sú odbremenené. No už teraz sa obávam toho, ako to všetko odnesieme, keď kočík používať nebudeme.

Poznáte to, keď niečo v tej kočíkovej taške hľadáte, a nájdete všetko, len nie tú hľadanú vec? Tak toto ja zažívam asi tak dvakrát za deň. Už som premýšľala aj nad organizérom do kabelky, ale ten som kúpila svojej mame a nie sebe…a teraz je to už asi aj tak zbytočné. Obsah kočíkovej tašky každej mamy je individuálny, záleží prevažne od ročného obdobia a veku dieťaťa. Toto je mojich 10 vecí, bez ktorých si neviem predstaviť vyjsť s dcérkou z domu.

Voda: Obzvlášť teraz v lete je pitný režim nesmierne dôležitý, a to nielen pre dieťa, ale aj mamu. Toto je asi naša desiata fľaška. Totiž dcéra odmala nepije veľa, čiže jej musím tekutiny často ponúkať a nejakým spôsobom ju motivovať… či už samotnou fľaškou, pohárom alebo slovne.

Opaľovací krém: Chodíme von dvakrát do dňa. Detská pokožka je nesmierne citlivá na slnko, hlavne v týchto horúcich dňoch takže natretie je základ.

Vlhčené utierky: Asi neexistuje mamina, ktorá by balík vlhčených utierok nemala pri sebe. Ich spotreba v našom prípade závisí od obdobia mojej dcéry. Mala obdobie, keď sme jednu špinku museli utrieť troma utierkami…teraz má špinu v obľube a s radosťou ju ponúka aj mne v podobe obhadzovania hlinou.

Občerstvenie: Kto vymyslel „pohotovostnú“ ovocnú kapsičku by si zaslúžil medailu. Uprednostňujem čerstvé ovocie, ale vždy pri sebe nosím jednu, prípadne nejaké menšie maškrty v podobe keksíkov alebo piškót na zahnanie hladu či zabavenie v prípade nepokoja.

Antibakteriálny gél a leukoplast: Práve pred pár dňami sa nám títo pomocníci zišli po jednom nepeknom páde v parku.

Náhradné oblečenie, plienka: Dcéra síce už plienky nenosí, no jednu nosím vždy pre istotu so sebou, ale hlavne náhradné oblečenie je potrebné v prípade „nehody“.

A čo potrebujem ja? No nejaké tie peniažky na bežný nákup alebo zmrzlinu, telefón a samozrejme kľúče od domu  

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!