TIP na výlet od mamičky blogerky | Ako išlo vajce na vandrovku na Bojnickom zámku

TIP na výlet od mamičky blogerky | Ako išlo vajce na vandrovku na Bojnickom zámku

Ibíčko 18. 6. 2018

Rozprávkové dobrodružstvo nielen pre najmenších! Spestrite si návštevu Bojníc čarovnou cestou hradnými izbami tak, ako naša mamička blogerka. Vaše deti budú nadšené! 

Už začiatkom roka sme začali evidovať, že v Bojniciach na zámku bude akcia pre deti. Čím viac sa blížil jún, tým viac sa začali objavovať bilboardy a reklamy a my sme už vedeli, že táto akcia nám nemôže ujsť. Keďže nie sme z okolia Bojníc, tak sme ani nezaváhali, že tam strávime celý víkend. Naša cesta do rozprávky mohla začať.

Príjemný jarný pobyt v centre Bojníc v Penzióne Pod Zámkom***

A veru stála za to. Princezná nás uviedla dnu, vošli sme do komory a tam sa začal odvíjať príbeh o vajci, ktoré išlo na vandrovku. V zámockých izbách boli postavené kulisy, na začiatku komora, v ďalšej potok, rybník, gazdovstvá, kde žili zvieratká, ktoré išli s vajcom, dom, izba zbojníkov, rozprávková krajina.

V každej miestnosti dostali deti náramok priateľstva (farebné gumičky) podľa farby zvieratka. Bolo to milé, detičky sa tomu tešili a keď dobre počúvali, tak ich to malo naučiť, o čom je priateľstvo. Veľmi sa mi páčilo, že do rozprávky vložili prvky dnešnej doby, takže sme sa veľakrát dobre zabavili. Bolo to naozaj veľmi dobre a pekne spracované a deti to úplne pohltilo. Aby som nezabudla, užijete si aj výstup do schodov. 🙂

Ďalší termín začne 20.6. a bude trvať do 24.6. V týchto dňoch sa ale nekoná bežná prehliadka hradu, ak by mal niekto chuť zažiť kus histórie. Je to vyslovene o rozprávke. Prejde sa len cez pár izieb, kde sa nerozprávkuje. Samozrejme bez výkladu.

Už teraz sa tešíme, aká rozprávka nás čaká na budúci rok. Určite si to nenecháme ujsť.

Bojnice samozrejme ponúkajú aj oveľa viac. My sme ešte večer stihli zrkadlové bludisko pri kúpeľoch a zajtra sa tešíme na ZOO. Ak by sme, ale chceli stihnúť ešte aj kúpanie a iné veci, tak dva dni je na Bojnice málo. Teda s malými deťmi určite. 

Ibíčko

Som na rodičovskej dovolenke a spolu so synom rada cestujem a navštevujem nové miesta. Vo voľnom čase (ako zvláštne to znie) behám a čítam knihy.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!