Šikovné ruky | Ako sme skoro vytvorili chodník slávy

Šikovné ruky | Ako sme skoro vytvorili chodník slávy

Ivulík 20. 6. 2018

Šikovné ručičky, aktivita pre deti a mamičky. Ideme tvoriť! Náš drobec šikovné ručičky veru má. Ráno rozobral lišty okolo plávajúcich podláh, hneď na to mal zálusk na uviazanie námorníckeho uzla na nabíjačke od mobilu a následne prepočítal pláty žalúzii na balkónových dverách.

Jeho ručičky preskúmali tiež obsah prebaľovacieho košíka a takmer ma presvedčil, že ten krém na zadoček sa pokojne môže zjesť. Posmelená touto šikovnosťou nášho deväť mesačného drobca som sa odvážila pomyslieť teda aj na kreatívnejšiu spoločnú aktivitu. Ideme na to.

Kreatívne srdce mami hneď dalo o päť úderov na minútu viac. Vytiahla som všetky materské resty v podobe albumov, zapisovacej spomienkovej knihy, fotorámikov a odliatkov a odtlačkov nožičiek a jasné aj tých ŠIKOVNÝCH RUČIČIEK. Tu môžu niektoré maminky namietať, že robiť odliatky v tomto veku je určite „nezodpovednosť“. To sa predsa vybavuje hneď po príchode z pôrodnice. Áno, áno máme aj také. Máme ale aj ďalšie rámiky a tip od nás určite je: urobte si to originálnejšie po svojom, trošku iné ako bežne.

Odtlačok nožičky z dňa keď sa prvý krát postavila, urobila svoj prvý krok, z prvého MDD, z prvých menín… Čo k tomu potrebujete? Už spomínané šikovné ručičky vášho drobca. Ešte šikovnejšie a rýchlejšie vaše, aby vášmu drobcovi neuschol odtlačok na chodbe, keď s natretou rúčkou načierno bude štvornožkovať preč (isto do kúpeľne umyť si ju). To by ste mali totiž rovno už chodník slávy. Farbu na tie odtlačky zoženiete za pár € v detských online obchodoch. Zapisovacie knihy a rámiky nájdete určite bez problémov. Rámiky s odtlačkami tiež nie je náročné nájsť.

Tlačenie fotografií už pravidelne riešim cez Zľavomat, rovnako ako aj kompletnú fotoknihu a v podstate vždy pred „tvorením“ si prebehnem túto stánku a stále sa mi na nej podarí nájsť niečo zaujímavé aj z tejto kreatívnej oblasti Momentálne pokukávam po sade na výrobu vlastného fotoalbumu.

Bola to naozaj kreatívna chvíľka. Skoro ako desaťminútovka na telesnej. V pohybe a tak zapotená som bola tých desať minút určite rovnako, ale môžem vyhlásiť – mali sme spoločné ŠIKOVNÉ RUKY. Našu prvú tvorivú aktivitu. Zvyšok som pekne dokončila hneď keď dieťa zaspalo. 

Ivulík

Maminka ambasádorka

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!