10 vecí, bez ktorých DIEŤA neodíde z domu

10 vecí, bez ktorých DIEŤA neodíde z domu

Janka Czoborová 25. 6. 2018

Každá mamička to pozná – odchod z domu nikdy nie je jednoduchý a to je úplne jedno koľkoročné máte dieťa (alebo manžela).

Keď bola dcérka malinká som si vravela, že je tých vecí najviac, že treba plienky, veci na prezlečenie, fľašku, mliečko a nejakú tú hračku. Pravdaže pár dňový výlet už vyžadoval aj skladaciu postieľku, matrac, kočík, ohrievačku a iné. Dúfala som, že čím bude staršia tým toho bude menej. Cielene píšem, že ide o veci dieťaťa, nie moje. Ja by som sa bez nich zaobišla, ale pravdaže by sme mali o to ťažšie dni aj zaspávanie. A prečo si neodoprieť krik a plač, no nie?

Dnes má dcérka 3 roky a postúpili sme na iný level. Už nenosíme kočík , ale okrem toho nosíme kolobežku a odrážadlo. S jedením si poradíme asi najľahšie, ale potrebná je vždy fľaška a nejaké to pitíčko. Náhradné oblečenie je už bonus ak ho stíham zbaliť. U nás si dieťa neberie z domu takmer nič, pokiaľ jej nabalený ruksak nešupnem na chrbát. Bez toho by aj do škôlky prišla bez papúč a svojich miláčikov : Hava a Nakana (pôvodne Nanák). Najpodstatnejšie, čo teda moje dieťa potrebuje, aby odišlo z domu s ňou je mama .

Mama je tá, čo zbalí všetko potrebné pre dieťa, partnera a niekedy aj pre seba, ak zvýši v tom zhone čas. Mama myslí na všetky možné katastrofy a scenáre, čo by sa za tých 15 minút mohlo udiať. Mama je tá, čo vyťahuje tajné zbrane z tašiek, keď si dieťa zmyslí na niečo, čo mu chýba. Takže dá sa povedať, že z 10 vecí je 1, ale tá najpodstatnejšia. 

Janka Czoborová

Som pracujúca mamička. Milujem, okrem svojej dcérky, šport, jazdu na motorke, zvieratá a tanec. Baví ma písanie na rôzne témy, čo využívam aj pri svojej práci.