Mama blogerka radí | Zákutia Bratislavy

Mama blogerka radí | Zákutia Bratislavy

Tipy od rodičov 28. 6. 2018

Prosím, zbaľte si všetko piknikové, ideme smer LESOPARK VRAKUŇA.

Každý víkend rodiny riešia otázku – čo budeme robiť? My sa snažíme využiť voľný čas predovšetkým v prírode. Ak nás opúšťa kreativita, odparkujeme auto na Tyršovom nábreží a brázdime náš najväčší park – Sad Janka Kráľa. Ale, čo takto zmenu? Čo tak ostať v prírode, ale predsa vyskúšať niečo nové a stále nádherne zelené. Prosím, zbaľte si všetko piknikové, ideme smer LESOPARK VRAKUŇA.

Ak ste zo širšieho okolia, príďte pokojne autom. Parkovanie je možné v dvoch oblastiach priamo pred hlavnými vstupmi do parku z ulice Podunajská a Hradská. Park má niekoľko svojských lemov a preto odporúčam celý si ho prejsť. Nakoľko je dostatočne husto zalesnený, nájdete tu úkryt pred slnkom aj v najteplejších fázach dňa.

V parku stretnete isto mnoho detí, je to taký malý zelený raj a to aj vďaka perfektne vybudovanému detskému ihrisku, ktoré sa nachádza pri vstupe z ulice Hradská. Pre aktívnejších je pripravená Pump track – hlinená cyklodráha, kde si môžete vyskúšať zdatnosti na bicykli. Samozrejme, toto stále nieje všetko.

Hneď popri ihrisku sa tiahne tzv. externé fitko, kde si môžete zacvičiť prostredníctvom vlastnej váhy. Všetko je teda po ruke, deti na dohľad a vy sa môžete vyšantiť tiež. Čo ale mňa na tomto lesíku baví najviac je fakt, že sú tu vybudované dve veľké ohniská, kde si už od skorého rána môžete spraviť nedeľný obed a to rovno na ohníku. Posedenie je možné tak v otvorenom priestranstve, ako aj pod strieškou, čiže sa nemusíte obávať ani prípadnej náhlej zmeny počasia. V tomto prípade však odporúčam prísť v ranných hodinách – približne tak okolo 9:00 hod, aby ste si svoje miesto “chytili”. Zatiaľ neexistuje žiaden rezervačný systém na opekacie miesto.

Tento park je ideálny priestor, kde sa deti môžu zahrať, odreagovať a ak ho raz navštívite, isto sa sem vrátite. 

Tipy od rodičov

Je chodník vhodný pre kočík? Čaká na konci cesty odmena v podobe domáceho ľadového čaju a detského ihriska? Je prehliadka zámku odborná a na dve hodiny alebo je prispôsobená aj deťom? Kde nájdete príjemnú kaviareň s detským kútikom alebo dokonca múzeum pre deti? To všetko a oveľa viac vedia naši ambasádori, aktívni rodičia, ktorí nám posielajú fotky a zážitky s deťmi.