Mama EVELY radí: Zákutia Prahy ako stvorené pre deti

Mama EVELY radí: Zákutia Prahy ako stvorené pre deti

Evely 2. 7. 2018

Praha je veľmi obľúbené mesto medzi turistami a má veru, čo ponúknuť i deťom. Vybrala som zopár miest, ktoré našim drobcom učarovali. Ako prvé bolo hneď metro, tie tunely, schody… Tak, ak sme sa potrebovali niekam dopraviť, samozrejme vyhralo metro 😉.

Pri prezeraní pamiatok vám po čase začnú muzikanti v bruchu vyhrávať, ak ste vtedy v blízkosti Václavského námestia, zastavte sa v unikátnej reštaurácii Výtopna. Je originálna svojimi modelmi vláčikov, ktoré vám donesú pitie na váš stôl. Je tam celá spleť tratí, vyklápacích mostov, križovatiek… čakanie na jedlo nikdy nebolo zaujímavejšie a veselšie. 😉 Odporúčam rezervovať stôl online cez ich stránku, aby ste sa vyhli čakaniu.

V rámci prezerania pamiatok si zájdite na Petřín, odkiaľ je výhľad na Prahu a  nachádza sa tu zrkadlový labyrint so smiešnymi zrkadlami a veru sme sa riadne na sebe nasmiali. 😉

Zoo je jedna z atrakcií, ktore deti milujú a určite s nadšením budú behať aj po tejto. Je rozmiestnená na dosť veľkej ploche a pomerne v kopci. Pre unavené detské nôžky je k dispozícii vozík, v ktorom si môže dieťa oddýchnuť a rodičia pre zmenu poriadne zacvičiť;). Atrakciou je lanovka, ktorá vás na ten kopec vyvezie.

Nás oslovili krásne ľadové medvede, malý slonik, ktorý sa naháňal so svojím starším bratom, či lemur, s ktorým sme si spravili krásnu rodinnú foto. 😉

Ďalšou atrakciou je ihrisko Gutovka. Je to síce mimo centra, ale oplatí sa tam zájsť. Také niečo u nás nenájdete. Okrem klasických preliezok je v areáli vytvorený okruh, v ktorom tečie voda cez rôzne mlyny, pumpy a deti môžu sledovať a skúšať, čo to urobí, keď niekde vodu uzavrú, alebo keď budú rýchlo pumpovať a podobne. Deťom pokojne pribaľte  plavky. Okrem toho si tam môžu vyskúšať lezenie na stene.

V prípade nepriaznivého počasia sa môžete ísť vyjašiť do aquaparku, prípadne múzea voskových figurín, či technického múzea. 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!