Denný tábor! Tie najkrajšie letné dobrodružstvá pre vaše deti

Denný tábor! Tie najkrajšie letné dobrodružstvá pre vaše deti

Nika 6. 7. 2018

Ako všetci zaneprázdnení rodičia, ktorí nevedia pokryť celé prázdniny pobytmi u starých rodičov, ste sa možno rozhodli skúsiť pre váš poklad tento rok zabezpečiť denný tábor. Ak ešte stále váhate, tu je pár dôvodov, prečo je to super voľba.

Ak je to prvý tábor vášho dieťaťa, to, že prespáva doma do značnej miery znižuje mieru jeho stresu. Predsa len – doma je doma. Pokiaľ nemáte vysloveného extroverta, ktorý miluje pobyty mimo domova, denný tábor je dobrý cesta ako pripraviť dieťa na cudzí kolektív, ak chcete na budúci rok skúsiť poslať ho preč na dlhšie. Naučí sa byť 8 hodín v novom kolektíve a vie, že večer sa vráti domov do bezpečia.

Denný tábor? ÁNO!

Ak patríte k rodičom, ktorí sú na svoje dieťa veľmi naviazaní, aj pre vás bude denný tábor oveľa lepším riešením, ako to, ak dieťa odíde na 14 dní stovky kilometrov od vás.

V dennom tábore je na rozdiel od pobytového veľká pravdepodobnosť, že sú všetky deti z jedného mesta alebo nanajvýš z blízkeho okolia a tak ak tam vzniknú nové kamarátstva, tak môžu byť ľahko udržiavané aj po tábore.

No a z praktického hľadiska je na dennom tábore najlepšie to, čo tam dieťa zažije a naučí sa. Vy s najväčšou pravdepodobnosťou ani pri dobrej vôli nedokážete pre neho cez prázdniny zabezpečiť taký pestrý program, ako profesionáli v táboroch.

Ponuka denných táborov je skutočne rozsiahla – mladí zoólogovia, Lego tábor, počítačový tábor, jazykový tábor, tábory zamerané na rôzne športy, turistiku, tábor pre malých kuchárov, divadelný tábor, tanečný tábor….akože wow, to je ponuka, z ktorej by som si ako dieťa ani nevedela vybrať! Dieťa si môže precvičiť to, čomu sa venuje aktívne cez rok alebo sa naučí niečo úplne nové.

Vyberte deťom denný tábor!

Detský tábor má svoj sociálny rozmer – nadviazanie vzťahov, adaptácia na novú situáciu, pomôže vám pokryť čas, kým ste v práci, dieťa sa naučí nové zručnosti, má veľa zážitkov a spomienok – a preto vlastne nie je dôvod, prečo to aspoň jeden rok nevyskúšať. 

Ako sa vám článok páčil?

Nika

Aktívna matka s aktívnym dieťaťom. Šport, koncerty, vkusné a čisté ubytovacie zariadenia a kochanie sa slovenskou prírodou na nenáročných trasách pre pohodlné mestské typy, to je niečo pre mňa.