5 indoorových tipov, kam vziať deti v Bratislave v zlom počasí

5 indoorových tipov, kam vziať deti v Bratislave v zlom počasí

Zľavomat.sk 8. 7. 2018

Zlé počasie vie poriadne skrížiť plány na rodinný víkend. To však neznamená, že musíte zostať doma. Naše mamy blogerky otestovali pre vás päť miest, kam môžete vyraziť spolu s deťmi a užiť si parádne spoločné chvíle.

1. Mestečko povolaní v Bory Mall

Aj vaše deti snívajú o tom, že by chceli byť požiarnikom, smetiarom, doktorom či učiteľkou v škôlke? Prečítajte si zážitky z mestečka povolaní od našej mamy blogerky Evely.

Zobrala som mojich štyroch prázdninujúcich, nech vidia, čo všetko vďaka učeniu budú môcť robiť, keď budú väčší. 😉 Troška s obavou, ako to bude baviť moju najmenšiu či 12 ročného pubertiaka. Ale veru vžili sa do jednotlivých povolaní ukážkovo. Objavila som vo svojich deťoch svojho osobného kaderníka. Z kaderníkov sa následne vykľuli svojskí moderátori správ, ktorých som hrdo sledovala v televízii a dozvedela sa kopu dôležitých informácií, žiaľ už vôbec netuším, aké to boli;) Narad prišli poštári, v tom sa  celkom vyznali, keďže na poštu chodíme často. Poštárskou dodávkou porozvážali všetko, kam bolo treba.

Najväčší zážitok mali v DMku. Najmenšia sa vytešovala, že konečne si mohla hodiť do košíka, čo ona chcela. A starší zistili, že práca za pokladňou je celkom funny. Zašli si aj na stavbu, no museli sa príslušne obliecť, aby spĺňali bezpečnostné normy. Žiaľ sa stal úraz a museli sme utekať k doktorke. Našťastie vedela, čo s tým a hneď dala pacienta do poriadku. Predpísala mu lieky a maste, ktoré si  vybral v leķárni.

Bolo to poučné a vtipné a veru si to spolu užili dokonca bez súrodeneckých doťahovačiek. Odporúčam ak nemáte súrodencov prísť s kamarátmi, deti si to v skupinke užijú viac. Ak rozmýšľate ako zaplniť voľné  dni detí, tak v Bory Mall v mestečku povolaní, vám ten čas ubehne rýchlo.

2. TOP Fun v Bory Mall

V nákupnom stredisku Bory Mall ešte na chvíľku zostaneme. Mama Evely je akčná žena a tak stihla otestovať aj zábavné centrum pre všetky vekové kategórie TOP Fun. A veru neoľutovala.

Deti sa radi hrajú a väčšiu radosť majú, keď sa do hry pridáme aj my rodičia. Pri vstupe nám vystavili kartu, ktorú sme si nabili 20 žetónmi a poobzerali sme sa, čo nám aréna ponúka. Nestihli sme prejsť všetkými hrami, no vybrali sme si pre nás tie top. Najviac sme si to užili pri hrách, kde máte viacej lôpt a všetci spoločne sa snažíte trafiť do koša, zhodiť pánakov, alebo hodiť do diery s najväčším číslom…

Po každej hre, vám na základe nahratého skóre vybehnú tikety, ktoré si na konci môžete vymeniť za nejaké drobnosti alebo si postupne nazbierať na hodnotnejšiu výhru. No.1 pre našich chalanov bola laser room, kde museli tlačiť tlačidlá tak, aby sa nedotkli laserových lúčov. Keď boli dostatočne rýchli, dostali ďalšiu hru zadarmo.

Na svoje si prídu menšie, väčšie deti i dospelí. Môžete tu udierať zombíkov kladivom po hlave, zasúťažiť si vo vzdušnom hokeji alebo uniknúť realite vo virtuálnom svete a zažiť dobrodružstvo úplne inak. Top Fun sa nachádza v obchodnom centre, môžete to využiť tak, že deťom nabijete kredit, kým vy budete nerušene nakupovať. Počkajú vás vo svojom detskom svete plnom hier a virtuálnej reality. 

Tá radosť a súťaživosť v ich očiach stála zato.

3. Galéria Multium

Hľadáte fakt cool miesto, pri ktorého návšteve stratia slová aj tie najvýrečnejšie deti? Naša mama Eveyly zavítala aj do galérie Multium a tu sú jej dojmy, o ktoré sa chce s vami podeliť.

Keď tato nášho tátoša zaparkoval na bezpečné miesto, pustili sme sa do objavovania priestoru galérie. Nazreli sme cez prvý múrik, kde sme našli hlbokú studňu, ktorá siahala do neznáma hore aj dole… a hneď prišli prvé zvedavé otázky: To ako spravili? To je cool… Koho to napadlo?.. O meter ďalej nás privítal dlhý tunel, kde ste si mohli vytvoriť vlastné klony;)

Tretia miestnosť bola pre nás top. Prvý moment, keď sme do nej vstúpili bol tak trochu desivý a nepríjemný. Ilúzia, ktorá nás tam čakala pôsobila, akoby sme stáli na úzkom mostíku, z ktorého môžme veľmi ľahko spadnúť. Naša trojročná Lulu sa veru rozplakala. Ale keď jej súrodenci vysvetlili, že je v bezpečí, sú tam zrkadlá a nemôže nikam padnúť, tak si to začala neskutočne užívať a do miestnosti sa niekoľko krát vrátila.  V ďalšej nás čakalo veľa vankúšov, do ktorých sme sa žiaľ nemohli vyvaliť. Poslednú ilúziu netuším ako pripravili, ale pozeráte sa na veľkú guľu, na ktorej sa premietajú rôzne tvary a pritom hra príjemná hudba. Pri určitom osvetlení, zbadáte, že v miestnosti nesedíte vôbec sami…

Pripravila som sa na prvotné šomranie: Čo zase vymýšľam a načo sa trepeme kvôli 6. malým miestnostiam v špičke cez celú Bratislavu. Múzea sú nudné…po hodine sme odchádzali, aj to len preto, že už išli zatvárať 🙂

4. Múzeum dopravy

Úprimne – ktoré dieťa by nebavili vláčiky? My osobne také nepoznáme. Naša mama Tami navštívila a otstovala pre vás Múzeum dopravy v Bratislave.

Múzeum dopravy sa nachádza v blízkosti hlavnej železničnej stanice v Bratislave v priestoroch prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia. Parkovanie je možné priamo pred vstupom do múzea a je bezplatné.

Odporúčame si na múzeum vyčleniť približne hodinku, prípadne ak sú vaše deti ozaj veľkí fanúšikovia áut a vláčikov, aj viac. Vstupné pre dospelých sú 4 €, deti nad 6 rokov, žiaci, študenti a dôchodcovia si zaplatia 2 € a deti do 6 rokov majú vstup do múzea zdarma. Každú prvú nedeľu v mesiaci je vstup do múzea pre všetkých zdarma. V samotnom múzeu budete mať možnosť vidieť zbierku vozidiel od tých úplne najstarších bez motora, cez medzivojnové až po vozidlá z druhej polovice 20. storočia. Zo železničnej dopravy ponúka múzeum prehliadku parných, motorových aj elektrických rušňov a nákladných vozňov.

Múzeum dopravy zaujme menších aj väčších, dokonca i dospelých. Preto, ak vám počasie nebude priať alebo budete mať s deťmi chuť prestriedať parky a ihriská za niečo iné, určite sa sem vydajte.

Ak máte deti, ktoré sú doslova uchvátené autami, poznajú ich značky, zaujímajú ich veterány, výskajú a tešia sa pri každej ceste vlakom, neváhajte a vezmite ich do múzea dopravy. Okrem toho, že sa určite zabavia, aj sa niečo nové naučia.

5. Detský kútik v Retro Kids v Ružinove

Každá mama potrebuje občas oddych. Detský kútik v Ružinove má všetko, po čom vaše najmenšie deti túžia: pekné hračky, šmýkačky, trampolínu a ďalšie zábavky, od ktorých sa vaše deti neotrhnú. Prečítajte si, ako si detský kútik užila naša mama Tami.

Detské centrum Retro Kids sa nachádza v obchodnom centre Retro na Nevädzovej ulici. Dostanete sa sem pohodlne autobusom, pričom vystúpiť môžete na zastávke Hraničná alebo Nevädzova.  Ak sa rozhodnete prísť autom, k dispozícii je vám viac ako 200 parkovacích miest v podzemí obchodného centra. Prvé 3 hodiny státia sú pre návštevníkov zdarma. Dnu sa dostanete pohodlne aj s kočíkom.

Retro Kids sa rozkladá na ploche viac ako 500 m2 a nájdete tu ozaj veľké množstvo aktivít pre deti rôzneho veku. Okrem štandardných hračiek ako sú autíčka, bábiky, klávesy, rôzne skladačky, lego, chodítka či odrážadlá, tu nájdete aj také vychytávky ako sú šmýkačky končiace v bazéne plnom farebných guľôčok či indiánske stany. Väčšie deti určite poteší aj trampolína a obrovský drevený hrad.

V priestoroch detského kútika sa uskutočňujú aj lekcie tanečnej školy, ktorá ponúka kurzy pre deti každého veku – od maličkých bábätiek, ktoré tancujú s mamičkami v šatkách až po samostatných veľkáčov. Nechýbajú toalety prispôsobené pre najmenších a prebaľovací pult. Pri vstupe je malá kaviarnička, kde si dospelí aj deti môžu zakúpiť nápoje a drobné občerstvenie. Pre najmenších sú k dispozícii detské stoličky. V polyfunkčnom objekte Retro  nájdete aj reštaurácie, fitness či wellness. Môžete tak spojiť zábavu s nákupom alebo športovým vyžitím.

Rozmýšľate kam s deťmi v nepriaznivom počasí? Tak, aby sa dostatočne zabavili, vybehali a vrátili sa domov spokojné a šťastné? Ideálnym riešením je návšteva detského kútika v Retro Kids.

Hľadáte ďalšie inšpirácie pre rodinne strávené chvíle? Inšpirujte sa u nás.

Zážitky pre deti

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!