Ako v Zľavomate prebieha výberové konanie

Ako v Zľavomate prebieha výberové konanie

Zľavomat.sk 13. 8. 2018

Voľná stolička v Zľavomate nie je iba kus nábytku. Je to príležitosť na novú prácu, ktorú budeš milovať! A možno je to príležitosť pre teba! A aby si mal trochu jasno, ako to u nás chodí, prečítaj si, ako vyberáme našich kandidátov. 

1. Máme voľné pracovné miesto, ako sa o tom dozvieš? Ak používaš internet a prácu si aktívne hľadáš, skôr či neskôr, ti Zľavomat ponuka skríži cestu. Informácie o našich voľných pozíciách zverejňujeme na našej webovej stránke, na Profesii, ale tiež stačí sledovať naše sociálne médiá Facebook, Instagram, LinkedIN.

HR oddelenie Zľavomatu 🙂

2. Na voľnú pozíciu stačí už iba zareagovať. Pošli svoj životopis, motivačný list, poprípade portfólio.

„Je skvelé sledovať, že napriek veľkému množstvu pracovných možností na trhu, je voľná stolička v Zľavomate pre kandidátov stále veľmi zaujímavá. Tešíme sa vysokému záujmu mladých talentovaných ľudí, ktorí majú chuť pridať sa do nášho tímu.“ Nina, manažér HR Zľavomat

3. Každý jeden životopis, ktorý nám príde si pozrieme a starostlivo vyberieme kandidátov, ktorí do najväčšej miery spĺňajú naše kritériá. Títo uchádzači absolvujú predkolo nášho výberového procesu. Tým je krátky informačný telefonát, ktorým chceme zistiť prvotnú motiváciu kandidátov reagovať na našu ponuku. Na základe telefonického predkola sa vyberú kandidáti, ktorí budú pozvaní na osobný pohovor.

4. Telefonovať a viesť prvé kolo bude s tebou zástupkyňa nášho HR oddelenia Veronika:

„Pri výbere u nás nekladieme dôraz iba na skúsenosti záujemcov, ale sústreďujeme sa aj na osobnosť nášho budúceho kolegu tak, aby zapadol do nášho tímu a firemnej kultúry.“

Okrem nej môže byť na pohovore prítomný aj teamleader daného tímu, do ktorého chceš v Zľavomate patriť.

5. Pred pohovorom môžeš dostať aj zadanie na vypracovanie, niekedy takúto úlohu alebo modelovú situáciu dostaneš priamo na pohovore. Praktické úlohy sú vždy zamerané na situácie, s ktorými sa vo svojej novej práci stretneš. Zadania nemajú žiadne správne alebo nesprávne riešenie, ani nejde o preteky s časom. Chceme nimi zistiť, ako k danej úlohe pristúpiš, ako nad ňou premýšlaš a aký postup zvolíš pri jej riešení.

6. Ak si uspel v prvom kole, prípadne aj zadaní, postupuješ do ďalšieho, pri viacerých pozíciách posledného kola, kde sa stretneš s HR manažérkou Ninou a manažérom oddelenia či priamo s naším CEO Alešom Mlátilíkom. Pri niektorých pozíciách, hlavne pre obchodné oddelenie, je nutné absolvovať kolá tri.  Po finálnom pohovore sa o pár dní dozvieš, ako si si viedol a ak si uspel, dostaneš od nás pracovnú ponuku. Chceme ti dať čas na premyslenie a celkové zváženie ponuky, preto ti túto informáciu podáme najskôr telefonicky.

7. Počas celého výberového procesu je tvojou kontaktnou osobou Veronika, na ktorú sa môžeš obrátiť s akoukoľvek otázkou.

„Zľavomat tvorí mladý, priateľský a uvoľnený kolektív a túto atmosféru sa snažím vnášať aj do osobného stretnutia. Kandidáti sú u nás vždy srdečne vítaní, aj keď prídu na pohovor vo väčšom časovom predstihu, nemajú sa čoho obávať. Ak nemáme v tom čase iné pracovné povinnosti, pohovor sa môže začať aj o čosi skôr. Hlavne sa nebojte a nestojte pred dverami. ;)“

7. Ak sa dohodneme, výberové konanie uzatvárame. Kandidátov, ktorí neuspeli v jednotlivých kolách, informujeme priebežne o ich výsledku e‑mailom alebo telefonicky.

Mrkni sa na naše voľné stoličky a keď ťa pozveme k nám na pohovor, nechaj nervozitu doma. 🙂 Veď už predsa vieš, ako to u nás chodí, čo čakať a načo sa pripraviť. Držíme palce! 

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!