Mamička blogerka: Kam zobrať deti stanovať?

Mamička blogerka: Kam zobrať deti stanovať?

Evely 20. 8. 2018

Deti milujú dobrodružstvá a prespanie v stane takým určite je. V dnešnom svete technológií a wifi, domáceho luxusu, stráviť pár dní v stane bez všetkých týchto vymoženosti, to je zážitok, na ktorý sa nezabúda. Veľké plus je, že trávite ako rodina celý deň spolu a nikto sa nezavrie do svojho kráľovstva ako doma. Ja ako mama si na stanovačke vždy dobre oddýchnem, varenie preberá manžel, riady umývajú deti, no komu je lepšie:)

Ak ste si nie úplne istý či by vaši drobci zvládli stanovačku, odporúčam najprv vyskúšať stanovanie na záhrade alebo napr. u kamarátov na chate, kde sa môžte stretnúť aj väčšia partia a v prípade nočného strachu či nepohodlia, sa skryť do blízkeho domu.:) Už samotnou zábavou je stavanie stanu, keď deti pozerajú na tu rozprestretú plachtu, že pod týmto máme spať a potom to nadšenie, keď sa začne dvíhať aj preto, že oni dali tyčku na správne miesto. Večerné rozprávanie pri ohni alebo pri sviečkach prinesie rodinnú pohodu a dozviete sa veľa zaujímavých vecí aj od svojich deti, ktoré cítia vašu úplnú prítomnosť.

Ak chcete posunúť stanovanie na vyššiu úroveň, tak je možnosť zvolenia si samotného stanovania niekde v prírode alebo vo vybavených kempoch pri rôznych jazerách, kúpaliskách či moriach. Je naozaj z čoho vyberať.

Ak ste zástanci kempovania v prírode, viem vám ponúknuť zopár v blízkosti Bratislavy, najlepšie je niekde, kde viete, že budete mať k dispozícii pitnú vodu. Tieto stanovačky majú čaro, že si k danému miestu musíte aj vyšliapať a všetko potrebné doniesť v ruksaku. Umývate sa v potoku a ste odkázaní sami na seba. Obľúbenou destináciou sú napríklad Malé Karpaty. Tam je tých miest na stanovanie viac, napríklad pri Bielom kríži nad Račou, alebo na Čermákovej lúke v blízkosti Zochovej chaty. Pri stanovaní v prírode sa vám v noci nad hlavami rozprestrie nebo plné hviezd a ak stanujete v období medzi  8–12. augustom, tak môžete spozorovať aj množstvo padajúcich. Prípadne započuť šuchotanie v kroví a prídu vás pozrieť noční návštevníci. Nás tak privítal napríklad ježko. Obľúbeným miestom na turistické stanovanie je aj Veľká Fatra.

Z klasických kempov určite stojí za návštevu kemp Villa Betula pri Liptovskej Mare, kde deti majú veľa možností na vyjašenie. Alebo ak chcete niečo na kúpanie tak kemp na Vadašii alebo pri Slnečných jazerách, či Zlatých Pieskoch je to pravé. Deň strávite pri vode a môžete využiť všetky možnosti, ktoré tieto kempy a vodné plochy ponúkajú. My sme kempovanie presunuli aj za hranice našej krajiny a aj tam je veru, čo objavovať, o tom možno nabudúce. 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!