Tiger „tatranský“- Wild park Veľká Lomnica

Tiger „tatranský“- Wild park Veľká Lomnica

Ivulík 23. 8. 2018

Počasie v Tatrách býva nevyspytateľné. Našťastie. Lebo inak by sme asi neobjavila Wild Park vo Veľkej Lomnici. Aj tých najmenej náročných túr s kočíkom sme sa museli vzdať a hľadali sme alternatívu ako vyplniť „horšie“ počasie v Tatrách.

Zaváhala som medzi pieskovou ZOO v Poprade, ktorej ponuku nájdete aj na Zľavomate a Wild Parkom vo Veľkej Lomnici. Voľba padla tento krát na Wild Park. Chceli sme totiž na vlastné oči vidieť živého leva s tigrom v Tatrách   Tú pieskovú ZOO sme si pre tento krát odložili na ďalší výlet.

Zvieratá v obývačke. Čo to vlastne je?

Wild park je priateľský a veľmi podarený projekt. Ide o relaxačno-vzdelávacie centrum. Zvieratá sú tu na dosah. Výbehy sú prispôsobené tak, aby ste boli čo najbližšie ako to z hľadiska bezpečnosti ide. Na tigre sa môžete pozrieť z terasky, akvária a terária sú zasadené doslova v obývačke, v knihovníčke si tróni ropucha, na biliardovom stole oddychuje obrovská korytnačka a rybičky si plávajú v upravenom a udržiavanom rybníčku na záhrade. Rovnako už v spomínanej obývačke cca po hodinke prebiehajú zaujímavé prednášky zo sveta zvierat. V čase našej návštevy bol na pretrase chameleón. Pani, ktorá nám prednášala, nám s ním behala takmer popod nos. Blízkosť zvierat je tu totiž poslaním.

Nech sa páči vstúpte. Prajete si nakŕmiť aj tigra?

Atmosféra tu naozaj vládne veľmi príjemná. Hneď pri vstupe vám všetko milo vysvetlia. Máte na výber niekoľko možností vstupného. Klasické, s možnosťou pohladiť si „šelmičku“, prípadne ju nakŕmiť. A potom len otvárate oči, ako sa to všetko dá. Tak INAK ako ste doteraz boli zvyknutý. Zvieratá sa nachádzajú priamo v „dome“ a ďalšie na „záhrade“ v ktorej okrem iného nájdete tiež miesta na občerstvenie. Originálne posedenie pod obrovským stanom, alebo aj koláčik s kávou, ktorý vám ponúknu v prednáškovej obývačke, kde vám príjem kalórii prepočíta papagáj. Celý areál upravený a originálny.

ZOO, kontaktná ZOO? Nie Wild park!

Osloveniu kontaktná ZOO sa vyhýbajú. So zvieratami sa aj tu môžete hrať, hladkať, kŕmiť. Rozdiel začína a aj končí ale v samotnej myšlienke: zvieratá sa svojím dotykom postarajú, aby ste na ne nezabudli (tak to nájdete aj na ich webovej stránke). Vnímate ich akosi viac zapamätateľne. Toto po našom kávičkovaní s chameleónom môžeme potvrdiť. Najnovšie klebety o ňom ale neprezradíme, určite vám ich odporúčame vypočuť si z „chovateľkynej“ pravej ruky .

Toto miesto rozlohou určite nekonkuruje žiadnej našej ZOO. Je to relatívne malý priestor, ale s veľkým poslaním – všetok zisk ide na rôzne záchranné projekty. A tu poslanie pokračuje – na zvieratá nezabúdate, a nie len na tie, ktoré sú vám momentálne na dosah, ale ani na tie ktoré potrebujú vašu pomoc. 

Ivulík

Maminka ambasádorka

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!