Mama blogerka: Tipy na aktivity v okolí Zakopaneho

Mama blogerka: Tipy na aktivity v okolí Zakopaneho

Veron 24. 8. 2018

Vonku opäť hlásia tridsiatky a vy rozmýšľate, kam okrem kúpaliska by ste zobrali rodinu, aby mali zážitok aj deti aj dospelí? Mám pre vás tip. Poďme sa spolu schladiť do Tatier! Ale nečakajte klasickú túru, tentokrát sa zabavíme v malebnom turistickom mestečku Zakopane.

Zakopane som mala možnosť navštíviť už minulý rok, ale keďže vtedy bol náš najmenší člen rodiny ešte v brušku, tak sme sa rozhodli navštíviť ho znovu, tentokrát z inej perspektívy – s deťmi.

Ulice plné stánkov

Krupówki – asi najznámejšia ulica v Zakopanom, ponúka atrakcie pre veľkých i malých. Na svoje si prídu mamičky v obchodoch lokálnych aj svetových značiek, oteckovia zas ocenia chutné jedlá z grilu a miestne špeciality v tradičných reštauráciach a detičky určite zaujmú stánky plné všakovakých hračiek a drobností či konské záprahy.

Konské záprahy

Poľsko je známe aj tým, že takmer v každom turistickom meste nájdete na hlavných uliciach možnosť previezť sa na konských záprahoch. Je to príjemné spestrenie programu, deti sa zabavia a zároveň ich nebudú bolieť nôžky z chodenia.

Gubalowka

Je jedným z najnavštevovanejších miest s pekným výhľadom na Tatry. Buď sa tam môžete vyviezť pozemnou lanovkou, alebo si spravíte nenáročnú prechádzku. Nachádza sa tu zábavná zóna pre deti, množstvo stánkov a atrakcií, čiže tu môžete stráviť aj celý deň.

Turistika

Z turistických možností odporúčam Kasprow Wierch. Buď môžete zobrať deti lanovkou, čo bude pre ne zážitok, prípadne možete vyuziť nosič a zahrať sa na tatranských nosičov s živým nákladom 🙂 Alebo ak máte staršie deti, tak to s nimi môžete vyjsť pešo až na vrchol jednou z viacerých turistických trás.

TIP: ak by ste chceli využiť nosič no nemáte vlastný, tak v centre mesta si ho môžete požičať.

Zakopane je krásne v každom ročnom období, tak neváhajte a zoberte deti na výlet a spoznávajte spolu nové miesta. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!