Na výlet s deťmi: Prírodné vodné nádrže

Na výlet s deťmi: Prírodné vodné nádrže

Veron 28. 8. 2018

Jednou z najteplejších vodných nádrží na Slovensku je Priehrada Ružiná – časť Divín, nachádzajúca sa asi 18 km severozápadne od Lučenca.

Táto vodná nádrž patrí medzi naše obľúbené, tak ak ste ju ešte nenavštívili odporúčam vám stráviť pri nej leto spolu s deťmi.

Pláž nemusí byť len pri mori

Aj vaše deti milujú vodu a vy si už začínate myslieť, že im narástli žiabre? Tak tu im určite ulahodí príjemná teplota vody, ktorá v lete dosahuje až 25 °C. Okrem plávania si tu celá rodina môžete požičať vodný bicykel, prípadne si zahrať volejbal na plážovom ihrisku. Vaše ratolesti sa určite potešia aj detskému ihrisku s hojdačkami, ktoré je situované priamo na pláži.

Časť pláže je piesková a časť trávnatá. Vstup do vody je pozvoľný, vhodný aj pre najmenšie detičky. Areál je pekne a čisto upravený. V blízkosti sa nachádzajú toalety, šatne aj sprchy, na pláži sú prezliekacie kabíny.

Ubytovacie a stravovacie služby

Langoš, kofola, hranolky či kebab. Výber je tu pestrý, takže v plážových bufetoch a za prijateľné ceny sa tu nasýti každý malý hladoš.

Ak sa rozhodnete stráviť tu viac dní, máte na výber z viacerých možností ubytovania. Na prenájom sú chaty a apartmány kúsok od pláže, prípadne možete s deťmi stanovať a postarať sa im tak o ďalší zážitok.

Prečo navštíviť vodnú nádrž Ružiná:

  • Ak nie ste fanúšikom prepchatých bazénov, Ružiná je pre Vás to pravé
  • Vstupné neublíži vašej peňaženke
  • Voda je pravidelne kontrolovaná hygienikmi
  • Možnosť pekných výletov aj do blízkeho okolia, čiže tu môžete stráviť spolu s rodinou aj viac dní a urobiť si príjemnú dovolenku

TIP na výlet: okrem návštevy priehrady môžete zobrať deti aj na vychádzku na blízky hrad Divín alebo do Zichyho kaštieľa.

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!