Mama blogerka radí: Čo si balíme k bazénu MY?

Mama blogerka radí: Čo si balíme k bazénu MY?

Zľavomat.sk 30. 8. 2018

Tento rok prežívame s naším „krpcom“ teda už pomaly velkáčom (16 m) Jožkom prvé také naozajstné leto. Keďže je aprílový, minulé leto sme sa len tak nejako snažili „prežiť“. Teraz je to však už úplne o inom. Bazén v týchto teplotách musí byť.

Na začiatku leta som uvažovala, kam sa kúpať. Či bazény, či prírodné jazerá? Čo je tá najlepšia alternatíva. No nakoniec som dospela k názoru, že to úplne záleží, od okolností, dostupnosti, nálady, miery vonkajšieho výpeku. V týchto horúcich dňoch som toho názoru, že čím bližšie tým lepšie. A v konečnom dôsledku som vlastne rada, že sa vôbec do nejakého bazéna zmestíme :D. Keďže kúpaliská doslova praskajú vo švíkoch. Najradšej máme bazén u starkých to je jasné. Ale nezaostáva ani ten náš „modranský“. Stromy, bazén, volejbalové ihrisko, detský bazénik, preliezky, dobrá kávička, veľa pľacu a hlavne tá cena, že 2,5 a po 17: 00 –1 euro. No nekúp to :D. Malý sa vyjaší , ja chytím popri behaní od bazénu k preliezkam a všetkým dekám na okolí trocha bronzu. A nás deň je zrazu hneď krajší.

Čo musí vždy obsahovať naša „plážová“ taška:

 • V prvom rade (budete sa čudovať) – je to nakrájaný MELÓN. Malý sa ho nevie dojesť. A je fakt, že veľa toho v tomto teple nepoje. Tak toto nás vždy zachráni.
 • Voda, voda, voda a ešte raz VODA. Tekutiny musia byť vždy po ruke.
 • Voľačo na hlavu (pokrývku – nemám rada to slovo) – jednoducho niečo, čo vášmu decuľovi nevadí na hlave. POZOR!!! Nikdy nerobiť trik našich rodičov a nedávať deťom na hlavu mokrú čiapku! Pod čiapkou sa vytvára skleníkový efekt. Dieťa následne môže bolieť hlava a môže mu prísť nevoľno.
 • DEKA – my používame tú našu piknikovú s nepremokavou spodnou stranou.
 • Opaľovací KRÉM – vyššieho faktoru s ohľadom na detskú pokožku.
 • V našom prípadne sú to ešte stále prebaľovacie pomôcky – plienky, vlhčené utierky, krém proti zapareninám.
 • Samozrejmosťou sú v každom prípade PLAVKY alebo plienky na plávanie.
 • UTERÁK – pre decuľa aj pre maminku samozrejme, poprípade pre tatinka.
 • POMOC pri plávaní – Rukáviky, koleso na plávanie, nafukovačka.
 • Nejaká tá obľúbená HRAČKA – my brávame autíčka, ktoré môžu ísť aj do vody – napr. z lega DUPLO. Brávame aj nafukovaciu loptu, kýblik, poháriky, lopatku, krhličku.
 • Slnečné OKULIARE – ak ich chce vaše dieťa nosiť – lebo to moje sa s nimi hrá jedna radosť, aj mne ich vie dať ale sebe ani za svet.
 • Ak máte deti, ktoré vedia oddychovať poprípade sedieť aspoň minútu na jednom mieste – čiže, to moje sa vylučuje – môžete si zobrať aj taký ten mini STAN na kupko. Medzi mamičkami to aktuálne dosť fičí.

Dôležité je si to užiť. Či už má vaše dieťa rok, dva, či päť. Byť tam s ním, tešiť sa s ním, vymyslieť mu zábavnú aktivitu a hlavne byť vždy v strehu lebo tieto naše poklady, vymyslia aj nevymysliteľné . Zaúkolujte aj tatinov. S nimi má kúpanie úplne iný level.

Hrajte sa! My sa hrávame vo velkáčksom bazéne s loptičkou, plávame v kolese o preteky, dedko sa ponára a vynára vždy inde a krpec ho so smiechom hľadá, robíme si bublinky, posadím Jojka na kraj bazéna a on za mnou s radosťou skáče, špliechame sa, hráme sa na žraloka, spievame si, kopkáme nožičkami. Je toho veľa ako zabaviť detičky a naučiť ich milovať vodu, len sa toho netreba báť. 

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!